Dom » Wnętrza
Filtry kasetowe i kieszeniowe – czyste powietrze w każdym pomieszczeniu
Zobacz więcej zdjęć » |
Niezależnie od źródła pochodzenia są one szkodliwe dla człowieka i innych organizmów, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie unieszkodliwienie. Jedną z najbardziej efektywnych metod ograniczenia ich wpływu jest filtracja z wykorzystaniem odpowiednio dobranych filtrów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jakie wyróżniamy rodzaje filtrów?
Filtry klasyfikuje się wg różnych kryteriów. Podstawowym jest zastosowany do ich wyrobu materiał, kolejnym zaś konstrukcja samego elementu. W zależności od zastosowania filtry można opisać właściwościami materiałów, z jakich są wykonane. Do ich produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju tkaniny i włókniny filtracyjne o odmiennej gramaturze, strukturze powierzchniowej włókien lub wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy termiczne. Materiałami tymi mogą być sztuczne polimery, poliester, polipropylen, poliakrylonitryl, poliamid. Czasami stosowane są także materiały naturalne, takie jak włókno szklane lub bawełna. Powierzchnia materiałów wykorzystywanych do produkcji worków jest często uszlachetniana w celu uzyskania dodatkowych właściwości: antystatycznych, hydro lub oleofobowych, antyadhezywnych, a nawet kwaso- lub zasado- odpornych. Użycie odpowiednich tkanin lub włóknin pozwala na produkcję filtrów, które można poddawać regeneracji z użyciem sprężonego powietrza, wibracji lub wstrząsania. Inne, ważne cechy, charakteryzujące wszelkiego rodzaju filtry to przepuszczalność powietrza oraz wielkość wychwytywanych cząstek.
Filtry mogą mieć różnego rodzaju budowę, zależną od przeznaczenia. W systemach produkcyjnych często stosuje się na przykład filtry w formie worków. Pozwala to na wychwytywanie pyłów wyprodukowanych w czasie procesów przemysłowych.
Z kolei w systemach wentylacyjnych, w których oczyszczane jest powietrze pobierane z zewnątrz, stosuje się ramki, na których zabudowane są filtry płaskie, plisowane (kasetowe) lub w formie kieszeni (kieszeniowe), pozwalające na wychwytywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z pobieranego powietrza. Modele kasetowe płaskie zapewniają oczyszczenie powietrza z grubszych zanieczyszczeń, zaś do dokładniejszej filtracji używa się filtrów plisowanych. Elementy kieszeniowe stosuje się jako pierwszy stopień oczyszczania. Filtry takie są często zabezpieczone dodatkową siatką metalową, chroniącą materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Zastosowanie filtrów kasetowych i kieszeniowych
Filtry kieszeniowe i kasetowe używane są głównie jako elementy filtracji wstępnej w systemach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysoka czystość powietrza w przestrzeni użytkowej, np. w szpitalach, sanatoriach, laboratoriach, a także w hotelach, biurach, serwerowniach lub w zakładach produkcyjnych, gdzie czystość powietrza jest kluczowa dla prawidłowego przebiegu produkcji.
Gdzie kupić filtry kasetowe i kieszeniowe?
Bogatą ofertę filtrów można znaleźć na stronie gekofiltration.pl, gdzie przedstawiona jest szeroka gama produktów do filtrowania powietrza, dostosowanych do standardów używanych w różnych urządzeniach, z wielu typów materiałów i z odmiennymi mocowaniami. Oferowane produkty zapewniają wysoką jakość i zgodność z wszelkimi obowiązującymi normami.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)