Firma » Biznes

Finmeccanica – Selex ES ocenia lokalnych partnerów pod kątem produkcji przyrządów optoelektronicznyc

Spółka zamierza dokonać transferu technologii oraz produkować systemy Janus i Lothar w ramach programu w Polsce

Spółka Selex ES otrzymała zamówienie na dostarczenie celowników dowódcy i strzelca pokładowego do trwającej obecnie fazy kwalifikacyjnej systemu ZSSW-30. Spółka wybierze polskiego partnera do produkcji seryjnej.

Optoelektroniczne systemy Janus i Lothar zapewniają załogom pojazdów bojowych wysokie osiągi oraz całodobową zdolność do obserwacji i celowania.

Finmeccanica – Selex ES dokonuje obecnie wyboru polskiego partnera, który dostarczy systemy optoelektroniczne do produkowanego wspólnie przez Hutę Stalowa Wola i WB Electronics zdalnie sterowanego systemu wieżowego znanego jako „ZSSW-30”. Wieża ZSSW-30 znajdzie się na wyposażeniu polskiego KTO Rosomak oraz przyszłego BWP Borsuk. Podczas gdy prototyp wieży wyposażony w systemy Selex ES znajduje się w fazie kwalifikacyjnej, spółka rozpoczęła rozmowy z polskimi partnerami mające zaowocować długoterminową współpracą przemysłową w zakresie produkcji oraz logistyki systemów optoelektronicznych.

Pierwotnie, w wyniku międzynarodowego przetargu, spółka Selex ES otrzymała zamówienie od WB Electronics na dostawę celowników dowódcy i strzelca pokładowego do fazy kwalifikacyjnej systemu ZSSW-30. Spółka została wybrana do dostarczenia dostosowanej do polskich wymogów wersji celowników Lothar 

i Janus. Obydwa typy celowników wywodzą się z modeli wielokrotnie używanych przez włoskie wojska lądowe podczas operacji, w trakcie których potwierdziły swoją wysoką precyzję i osiągi. Co istotne, spółka Selex ES została wybrana ponieważ zobowiązała się do transferu technologii do Polski oraz współpracy
z polskim partnerem w zakresie seryjnej produkcji systemu.

 

Lokując produkcję dodatkowych systemów optoelektronicznych w Polsce spółka Selex ES będzie mogła połączyć korzyści płynące z transferu nowoczesnych i wysokowydajnych technologii do Polski oraz zagwarantować użytkownikowi końcowemu niezakłócone dostawy systemów obserwacyjno-celowniczych dowódcy i strzelca pokładowego. Spółka zamierza wkrótce wybrać krajowego partnera, który wyprodukuje celowniki, utrzymując jednocześnie osiągi systemów oraz zapewniając łańcuch logistyczny gwarantujący końcowemu użytkownikowi jak najwyższą dostępność sprzętu przy możliwie najniższych kosztach.
W przyszłości, po zakończeniu realizacji programu, Selex ES może podjąć decyzję o wspólnej sprzedaży produkowanych w Polsce systemów Janus i Lothar na eksport.

 

Przez ponad 40 lat spółka Selex ES zaprojektowała, opracowała, wyprodukowała, zapewniała serwis
i utrzymanie tysięcy systemów optoelektronicznych. Spółka ma klientów na całym świecie, w tym we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Janus i Lothar to systemy sprawdzone na polu walki, które potwierdziły swoje wysokie osiągi jako panoramiczne przyrządy celownicze w każdych warunkach pogodowych, w dzień
i w nocy. Systemy te są gotowe do produkcji, co oznacza, że zostaną dostarczone na czas na potrzeby polskiej wieży ZSSW-30.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »