Dom » Budownictwo

Firma Polbruk SA. uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną

Firma Polbruk SA. uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Polbruk – największy producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną.

Jest to kolejna inwestycja lidera w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych i małej architektury na polskim rynku. Spółka Polbruk jest częścią międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Polbruk posiada 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczesnych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki.  Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r.  W uroczystości uruchomienia nowej linii produkcyjnej wzięli udział przedstawiciele rady nadzorczej firmy Polbruk, przedstawiciele CRH Polska, CRH Europe oraz CRH Architectural Products Europe, kontrahenci i pracownicy firmy Polbruk. Uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej dokonali Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Tom Waltasaari - Dyrektor Zarządzający CRH Architectural Products Europe, Mariusz Ferenc -  Prezes Zarządu Polbruk oraz przedstawiciele Zarządu spółki.

 

Firma Polbruk rozwinęła się na przestrzeni lat poprzez liczne akwizycje, połączenia oraz projekty budowy nowych zakładów produkcyjnych. Nowa linia znacznie zwiększa wydajność produkcji w zakładzie w Legnicy oraz pozwala nam na rozszerzenie działalności. Obecnie w naszym portfolio znajduje się ponad 400 produktów, przy czym duży nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne.  Zrównoważony rozwój jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego naszym priorytetem są funkcjonalne i trwałe rozwiązania tworzone z poszanowaniem dla środowiska i z myślą o przyszłych pokoleniach. - mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A.

 

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94% wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

 

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400m2 nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W portfolio firmy Polbruk znajdują się wielkoformatowe płyty betonowe, kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach, rozwiązania ekologiczne oraz elementy małej architektury: murki, obrzeża, palisady i ogrodzenia. Produkty Polbruk wykorzystywane są w wielu różnorodnych inwestycjach w całej Polsce, zarówno tych prywatnych wokół domu, jak i tych instytucjonalnych. Polbruk każdego roku uczestniczy w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane w całej Polsce. Są wśród nich inwestycje w sektorze mieszkaniowym, jak i inwestycje infrastrukturalne i drogowe.

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to jeden z liderów w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce. Stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcemRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »