Firma » Finanse

Firmowe samochody dla sektora MŚP

Do niedawna najpopularniejszą formą finansowania zakupu samochodów dla firm MŚP był klasyczny leasing z wykupem na poziomie 1% wartości zakupu pojazdu. Kilka lat temu na rynku pojawiły się jednak różne formy leasingu z wysoką wartością końcową, co pozwala firmom płacić niskie miesięczne raty.

– Jednocześnie takie podmioty pozbywają się dylematu „co zrobić z autem po okresie leasingu”, ponieważ po kontrakcie oddają je do firm leasingowych, tak jak dzieje się to w większych flotach pojazdów w wynajmie długoterminowym – tłumaczy Bartłomiej Siuchniński, Kierownik Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services.

Zwrot samochodu to w konsekwencji większa rotacja aut w przedsiębiorstwie, dzięki czemu firmowa flota cały czas jest „młoda”, a to dodatkowy element wpływający na motywację użytkowników. Niektóre marki aut mają własne dedykowane produkty z niskimi ratami, na przykład dla Audi jest to Audi Perfect Lease, dla Volkswagena – leasing EasyDrive, a lider polskiego rynku korzysta ze ŠKODA Leasing Niskich Rat.

Zwrot pojazdu po kontrakcie to nie koniec analogii do dużych flot. Współpraca z firmą zarządzającą flotą pozwala wydelegować pewne czynności związane z obsługą służbowych samochodów i dzięki temu oszczędzić własny czas i zasoby. Mniejsze firmy mogą przy takim leasingu korzystać z dodatkowych usług, zbliżonych do tych oferowanych flotom pojazdów w ramach wynajmu długoterminowego.

Takie połączenie finansowania z wybranymi dodatkowymi usługami to swoisty „pomost” między zwykłym leasingiem a pełnym wynajmem. Pozwala stopniowo przyzwyczaić się do coraz bardziej zaawansowanych usług, dlatego zyskuje popularność wśród firm MŚP.

– To właśnie ta grupa na rozwiniętych rynkach Europy stanowi gros klientów firm flotowych i leasingowych, dlatego warto obserwować rosnący obecnie w Polsce boom na produkty flotowe dla MŚP – radzi Bartłomiej Siuchniński z Volkswagen Financial Services. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »