Firma » Finanse

Firmy małe i średnie - banki chętniej udzielają kredytów

Firmy małe i średnie - banki chętniej udzielają kredytów
Zobacz więcej zdjęć »
Nie tylko małym przedsiębiorcom wiedzie się coraz gorzej. Ze względu na coraz wyższe koszty prowadzenia firmy, wysokie składki ZUS, zawiłości prawne i zbyt często zmieniające się przepisy podatkowe również więksi przedsiębiorcy korzystają z kredytów.

Ze względu na podwyżki cen paliwa, energii elektrycznej, większe nakłady, jakie zmuszeni są ponosić dzierżawcy za każdy metr kwadratowy wynajmowanych lokali, magazynów, hal oraz zmniejszające się przychody, właściciele sklepów czy zakładów usługowych zmuszeni są do pożyczania pieniędzy by utrzymać się na rynku. Poszukują, więc odpowiadającemu ich potrzebom kredytu, dla małych i średnich firm.

Niejednokrotnie mikro firmy nie uzyskujące dochodów z prowadzonej działalności, by nie zbankrutować, zmuszone są do rozszerzenia swojej oferty, zmodyfikowania parku maszynowego lub przeprowadzenia gruntownego remontu obiektu, w którym prowadzona jest firma by przyciągnąć wybrednych i kapryśnych nowych klientów. To najczęściej jedyna możliwość by przetrwać, wyjść naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnego nabywcy i rozwinąć skrzydła w biznesie, gdy w koło od konkurencji się roi.

W zależności od potrzeb przedsiębiorcy, instrumentów finansowych do wykorzystania jest spora pula dla firm. Szybkie kredyty dla firm otrzymać można bez konieczności wykazywania dochodów i bez zabezpieczeń, precyzując: kredyty dla nowych firm bardziej dostępne ze względu na łagodniejszą drogę postępowania przy przyznawaniu środków finansowych. To zapewne dobra oferta na pozyskanie kapitału, który umożliwi handlowcowi dalszą kooperację i da trochę czasu na przygotowanie i wdrożenie planu restrukturyzacji. Bez wprowadzania radykalnych zmian, poprawy warunków i wydajności pracy, wymiany chociażby starego parku maszynowego, samochodowego na nowy, który poprzez zmniejszenie kosztów napraw, zużywanego paliwa zmniejszy koszty wydatków firma może przestać istnieć.

Faktoring coraz bardzie popularny, przede wszystkim skutecznie usprawni płynność finansową. Docenią to zwłaszcza firmy posiadające dużą ilość kontrahentów, którzy nie płacą w terminie za wystawione faktury. Towar wprawdzie został sprzedany, lecz pieniądze nie wpłynęły na konto, co w następstwie uniemożliwia takiej firmie normalne funkcjonowanie. Właściciel firmy, w której stan nieopłaconych w określonym czasie faktur VAT rośnie powinien zdecydować się na – faktoring.

Dysponent potrzebujący odpowiednich samochodów, maszyn czy urządzeń ma do dyspozycji kredyty samochodowe, lecz ze względu na możliwość uzyskania odpisów amortyzacyjnych trafnym wyborem będzie – leasing. Ratę za samochód można tak skalkulować, ustalić by nie hamowała rozwoju firmy a nowy specjalistyczny samochód, odpowiednio wykorzystany przynosił dochód.

Linia kredytowa dostępna poprzez nowoczesne rachunki dla firm umożliwia wygodne i bezstresowe prowadzenie interesów, korzystania z przyznanych zasobów pieniężnych w każdym momencie już bez składania wniosków i czekania na kredyt. Każda firma, nawet ta całkiem mała, powinna postarać się i posiadać linię kredytową w rachunku bieżącym, ponieważ w momencie, gdy nadarzy się okazja do zarobienia dużych pieniędzy, chociażby wykorzystując koniunktury rynku i kupując partię towaru po niskich cenach będzie można skorzystać z kredytu, pieniędzy przyznanych w rachunku i zarobić. Najlepsze są szybkie transakcje: kupił – sprzedał, gdzie nawet przy niskiej marży, atrakcyjnej cenie dla kupującego, szybko odzyskamy zainwestowane pieniądze w towar powiększone o narzut. Duży obrót przynosi dużo większe zyski przy niskich, atrakcyjnych cenach i szybciej znajdzie się klient na towar, jak ma to miejsce chociażby w hurtowniach.

Z kredytów „biznes” można jeszcze wybrać kredyt udzielany pod zastaw nieruchomości, działki czy nawet posiadanych samochodów, kredyty obrotowe lub konsolidacyjne.

Wszystko przygotowane by usprawnić i wzmocnić pozycję Firmy. Jednak czynnika najważniejszego odpowiadającego za powodzenie całego przedsięwzięcia – pomysłu, biznes planu – realizacji, nigdzie nie da się kupić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »