Technologie » Telekomunikacja

Fortinet uzyskał 34% wzrostu dochodu w pierwszym półroczu 2008 roku

Veracomp SA, wyłączny dystrybutor rozwiązań Fortinet w Polsce, informuje, że w pierwszej połowie 2008 roku, dochód producenta zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami wzrósł o 34%.

Według najnowszego raportu analitycznej firmy IDC (Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker, wrzesień 2008 r.) Fortinet dziesiąty kwartał z rzędu jest liderem i wiodącym dostawcą zintegrowanych i kompleksowych rozwiązań [UTM] do ochrony sieci przed stale zmieniającymi się zagrożeniami.

Wzrost dochodu firmy Fortinet w pierwszej połowie 2008 roku wynikał ze spektakularnych sukcesów w dziedzinie telekomunikacji, dostawców usług zarządzania bezpieczeństwem, a także w sektorze korporacyjnym, rządowym i usług finansowych. Wśród klientów będących odbiorcami produktów i usług Fortinet w tym okresie, są: Verizon Communications, Belgacom, Toshiba-Sony Semiconductor, VMware, Cathay United Bank, Chunghwa Telecom oraz Samsung Tesco.

Urządzenia zabezpieczające klasy korporacyjnej i wyższej, stanowiły najszybciej rozwijające się segmenty działalności Fortinet. Dodatkowo, w pierwszej połowie 2008 roku dochód pośredni zwiększył się o 38% (rok do roku) – w wyniku czego firma uzyskała 15 milionów USD w gotówce i zakończyła okres sumą 105 milionów USD w gotówce, ekwiwalencie pieniężnym i inwestycjach. Firma osiągnęła również rentowność operacyjną mierzoną niestandardowo (non-GAAP) w drugim kwartale 2008 roku; i w każdym roku (począwszy od 2005 roku) wykazuje dodatni przepływ gotówki. Aż do dnia dzisiejszego, firma Fortinet dostarczyła na całym świecie ponad 350.000 urządzeń zabezpieczających dostawcom usług i firmom o maksymalnie zróżnicowanym zakresie wielkości.

Dane z września 2008 roku (raport IDC „Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker”) potwierdziły, że firma Fortinet jest światowym liderem poziomu dochodów w sektorze UTM w pierwszej połowie 2008 roku, wyprzedzając takich producentów, jak: Check Point, Cisco, Juniper i SonicWALL; a także pozostaje w czołówce pod względem wysokości dochodów i poziomu dostaw sprzętu UTM zarówno wyższej klasy (50.000 - 99.000 USD), jak i klasy korporacyjnej (25.000 - 49.900 USD) w tym samym okresie. Dane te potwierdzają rosnące znaczenie firmy Fortinet na rynku producentów zintegrowanych rozwiązań do ochrony sieci [UTM].

Fortinet uzyskał w pierwszym półroczu 2008 r. również ważne certyfikaty i patenty branżowe:

  • Nowe patenty: Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych (United States Patent and Trademark Office) przyznał firmie Fortinet cztery dodatkowe patenty dotyczące rozwiązań z zakresu wirtualizacji i bezpieczeństwa sieci.
  • Certyfikat ISO 9001:2000: Firma Fortinet uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. 
  • Certyfikat ICSA:  Fortinet, to jedna z pierwszych firm, które otrzymały certyfikat ICSA za produkt FortiMail-4000A, skutecznie zabezpieczający pocztę elektroniczną przed spamem.
  • Certyfikat Bezpieczeństwa FIPS:  Końcowe oprogramowanie zabezpieczające FortiClient™ zostało uznane za zgodne z normami FIPS 140-2 poziom 1 i 2 oraz certyfikatami Krajowego Instytutu Standaryzacji i Technologii (NIST).

  Ponadto, firma Fortinet przedstawiła dwóch nowych członków zarządu – są to: Greg Myers, były wiceprezes ds. finansowych i dyrektor finansowy w firmie Symantec Corporation; oraz Hong Lu, prezes firmy UTStarcom. Greg Myers i Hong Lu wnoszą do firmy Fortinet potwierdzone osiągnięcia i wiele lat wszechstronnego doświadczenia. Greg Myers, doświadczony specjalista finansowy, doskonale znający sektor bezpieczeństwa, pracował w firmie Symantec Corporation jako wiceprezes ds. finansowych oraz na stanowisku dyrektora finansowego. Hong Lu, wizjoner i przedsiębiorca powszechnie znany w branży telekomunikacyjnej, był prezesem i dyrektorem naczelnym firmy UTStarcom, wiodącego dostawcy rozwiązań sieciowychRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Veracomp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »