Gospodarka » Przemysł
Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna na V Europejskim Kongresie Gospodarczym
Jest to też element programu Ministerstwa Gospodarki Go Afryka, który ma wspierać eksport i ekspansję zagraniczną polskich przedsiębiorców w państwach Afryki. Także w maju br., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC), odbędzie się Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W świecie dotkniętym przez kryzys i spowolnienie gospodarcze, rejonem, który rozwija się dynamicznie, jest Afryka. Prognozy na najbliższe dziesięciolecia dla tej części świata mówią o wzroście gospodarczym na poziomie przekraczającym 7 proc. rocznie.
Popyt na afrykańskie surowce, poprawiające się warunki dla inwestorów, podnoszące się standardy zarządzania to czynniki decydujące o tym niezwykle wysokim tempie wzrostu. Afryka staje się regionem coraz atrakcyjniejszym dla inwestorów dzięki rozwojowi rynków kapitałowych, rosnącej konsumpcji i otwartości na nowe technologie. Rosną nakłady na projekty związane z infrastrukturą komunikacyjną i społeczną. Kontynent niemal nieograniczonych szans rozwojowych, oferuje swój ogromny potencjał i wydaje się ze wszech miar warty „ponownego odkrycia" dla europejskiego biznesu, poszukującego pola do ekspansji, ale także możliwości kreatywnego partnerstwa.
Naprzeciw tym zjawiskom i tendencjom wychodzi Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna – przedsięwzięcie towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. W ramach Forum zaplanowane są debaty i spotkania z udziałem osób zaangażowanych we współpracę z krajami Afryki, inwestorów, przedstawicieli organizacji biznesowych, polityków i specjalistów w dziedzinie stosunków międzynarodowych.
Wśród tematów, o których dyskutować będą uczestnicy Europejskiego Kongresu Gosdpodarczego w Katowicach znajdą się m.in.: współpraca ekonomiczna i polityczna Unii Europejskiej i Afryki, ocena stanu relacji gospodarczych, wspólne cechy gospodarek afrykańskich i środkowoeuropejskich, tradycyjny i współczesny wizerunek zagranicznego inwestora w Afryce, Afryka w zwierciadle i w oczach ekspertów, wewnętrzne zróżnicowanie gospodarki Afryki, dynamiczne sektory i branże w szybko rozwijających się gospodarkach Afryki oraz polityka rozwojowa UE wobec Afryki.
Uczestnicy Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania jak inwestować w Afryce, o zasady i kluczowe kompetencje, różnice kulturowe, bariery do usunięcia i bezpieczeństwo oraz jakiego inwestora potrzebuje Afryka i jak skutecznie pomagać, by tworzyć podwaliny współpracy gospodarczej?
Udział w Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna już potwierdzili m.in.: Christian Adovelande – Prezes Zarządu Banku Rozwoju Afryki Zachodniej (BOAD); Andris Piebalgs – Komisarz UE ds. Rozwoju; Olusegun Obasanjo – Prezydent Nigerii w latach 1999-2007, Założyciel Fundacji Olusegun Obasanjo; Kadré Désiré Ouedraogo – Przewodniczący The Economic Community Of West African States (ECOWAS); Calle Schlettwein – Minister Handlu i Przemysłu Namibii; Christophe Joseph Marie Dabire – Komisarz Wydziału Rynku Regionalnego, Handlu, Konkurencji i Współpracy (DMRC) Unii Gospodarczej i Monetarnej Afryki Zachodniej (UEMOA); Filip Elżanowski – Wspólnik w Kancelarii Elżanowski, Cherka & Wąsowski; El Hadji Malick Gakou – Minister Handlu, Przemysłu i Sektora Nieformalnego Senegalu w latach 2012-2013; John Godson – Poseł na Sejm RP; Filip Kaczmarek – Poseł do Parlamentu Europejskiego; Dominik Kopiński z Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Integracji Europejskiej Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, Wiceprezes Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych; Isaie Kubwayo – Wiceminister Relacji Zewnętrznych i Współpracy Międzynarodowej Burundi; Jarosław Lazurko – Prezes Zarządu H.Cegielski-Poznań; Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki RP; Andrzej Polus z zakładu Studiów nad Unią Europejską, Wydział Nauk Społecznych Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, Prezes Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych; Wojciech Tycholiz z Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Integracji Europejskiej Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, Członek Zarządu Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych; Robert Zduńczyk – Założyciel Fundacji Ekonomiczna Polska – Afryka Wschodnia; Artur Zdybicki – Prezes Zarządu Fair Minds; przedstawiciele rządów krajów Afrykańskich oraz biznesu Tanzanii, Senegalu, Ruandy, Ugandy i Algierskiej Izby Handlu i Przemysłu.
V Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 13-15 maja 2013 r. w Katowicach.
***
Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach
to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej,
trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości
świata polityki, biznesu, nauki oraz ekonomii.
W 100 sesjach tematycznych, debatach i imprezach towarzyszących EEC udział bierze
około 6000 gości z Polski i z zagranicy.
Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.
###
Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym – www.eecpoland.eu
Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl
Zapraszamy również:
Wirtualne biuro prasowe: http://media.eecpoland.eu/
Nadesłał:
ImagoPR
|
Komentarze (0)