Rozrywka i wypoczynek » Sport

Full Body Workout w praktyce

Full Body Workout w praktyce
Zobacz więcej zdjęć »
Osoby zajmujące się ćwiczeniami bardzo często popełniają podstawowy błąd. Wielu początkujących atletów woli stosować różnorakie splity jednak w ostateczności zasadniczy problem pojawia się w chwili, gdy przychodzi do opisu postępów.

Nie uświadczymy ich a powodem takiego stanu rzeczy będzie ograniczenie przyrostu masy mięśniowej przez nadmierne obciążenie całego organizmu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Dostosowanie organizmu

Ludzkie ciało ma odpowiednią zdolność adaptacji do formuły treningowej, ale nie od samego początku. Najpierw nasz organizm musi się przyzwyczaić do tego typu działania co sprawi, że cały układ nerwowy i mięśniowy dostosuje się do bardzo intensywnego trybu treningowego. Jeśli, więc splity nie wchodzą w grę to poszukajmy odpowiedniego zastępstwa dlatego też warto sięgnąć po trening fbw. Dzięki jednej sesji treningowej podzielonej na 4 dni treningowe jesteśmy w stanie zachować odpowiednią jakość wszystkich ćwiczeń nie narażając organizm na przemęczenie. Całe fbw opiera się na ćwiczeniach złożonych nie mamy tutaj do czynienia z podstawowymi ruchami, które tak naprawdę nie wnoszą zbyt wiele w ramach wybranego treningu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich partii mięśni możemy w bardzo rozsądny sposób zwiększyć proporcjonalnie mięśnie. Osoby początkujące w praktyce zyskują sporo czasu i dzięki temu nabiorą doświadczenia w wykonywaniu kluczowych ćwiczeń. Chodzi tu między innymi o przysiady, wyciskanie sztangi oraz wiele innych ćwiczeń powiązanych ściśle z kulturystyką.


Co z kontuzją

Wiele osób obawia się jednak o ewentualne kontuzje, które mogą być wynikiem niewłaściwego treningu. Na szczęście są one mocno wyolbrzymione i w normalnym trybie ryzyko odniesienia kontuzji podczas treningu fbw jest niewielkie. Są wyjątki od tej reguły, ale kontuzja może się przydarzyć tylko w momencie, gdy wykonamy niewłaściwie ćwiczenie lub będziemy zmęczeni, bo nie zrobimy sobie przymusowej przerwy. Tylko w tych dwóch przypadkach ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu faktycznie istnieje. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami to wypadało, by dobrać właściwy ciężar oraz technikę dzięki, której wykonywanie poszczególnych zadań będzie wiązało się z właściwym podejściem do sprawy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego balansu jesteśmy w stanie zrównoważyć rozwój masy mięśniowej i naszej siły.


Ćwiczenia Plan A i Plan B

Jeśli chcemy wykonywać ćwiczenia związane z Full Body Workout to musimy podzielić nasz plan treningowy na dwie części. Umownie nazwijmy całość trening A i trening B. Wykonywanie ćwiczeń polega na wykorzystaniu ćwiczeń z treningu A, a następnie w następnych dniach wykonujemy ćwiczenia z planu treningowego B dzięki czemu zachowujemy zmienność zadań co przyspiesza zrównoważony rozwój. Następnie w 2 kolejnych dniach powtarzamy czynność. Plany treningowe mogą być różne to my ustalamy ćwiczenia, które naszym zdaniem są najlepsze i najbardziej efektowne. Taki konkretny wybór to nic innego jak właściwa forma treningu. Dlatego niezależnie od naszego doświadczenia i umiejętności powinniśmy wypróbować fbw w praktyce, ponieważ przyniesie nam to wiele dodatkowych korzyści.

Więcej przeczytasz tutaj: http://www.kfd.pl/full-body-workout-fbw-49877.html/ 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bartekm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »