Społeczeństwo » Społeczeństwo

Fundacja Dorastaj z Nami będzie obecna na Firefighter Combat Challenge 2015

Fundacja Dorastaj z Nami będzie obecna na Firefighter Combat Challenge 2015, zawodach strażackich, które odbędą się w dniach 7-9 sierpnia w Szczecinie.

Dzięki uprzejmości organizatorów wolontariusze Fundacji będą przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na stypendia dla dzieci poległych na służbie strażaków.  Akcja przeprowadzana jest w ramach Misji Semper Fi 2015 – w hołdzie polskim strażakom.

Projekt został objęty patronatem honorowym Gen. Wiesława Leśniakiewicza, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Medialnie Misji Semper Fi patronują liczące się czasopisma branżowe: Przegląd Pożarniczy oraz Ochronę Mienia i Informacji. Akcja dedykowana jest dzieciom polskich strażaków, którzy zostali poszkodowani w trakcie pełnienia służby publicznej.

 W tym roku chcemy docenić pracę straży pożarnej– poprzez ufundowanie stypendiów dzieciom po poległych lub poszkodowanych na służbie strażakach” – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami. „Zależy nam na tym, by wszyscy strażacy dowiedzieli się o Misji Semper Fi. Ona działa dla Was! Dla Waszych bliskich, dla rodzin Waszych kolegów i koleżanek poległych na służbie. Wiemy, jak często Wasza praca jest niedoceniana. Wiemy, że za rzadko mówi się o niebezpieczeństwie, jakiemu codziennie stawiacie czoła. Razem z Wami chcemy to zmienić. Misja Semper Fi to nie tylko bezpośrednia pomoc dla dzieci, ale także akcja społeczna pokazująca, jak ciężko pracujecie i jakie ryzyko ponosicie.

Fundacja ma pod swoją opieką 11 dzieci ze strażackich rodzin. Jednym z nich jest 14-letnia Natalia*. Jej tata zginął podczas pożaru, ratując lokatorów płonącego mieszkania, kiedy miała dwa lata. Natalia jest wysportowana, tak jak ojciec, trenuje lekkoatletykę i bierze udział w zawodach OSP. „Był bardzo przystojny, dobry i był bohaterem, bo oddał życie za drugiego człowieka” – mówi o swoim tacie Natalia.

Wolontariusze Fundacji będą zbierać pieniądze do oznakowanych puszek od godziny 19:00 na terenie zawodów i podczas imprez towarzyszących m.in. podczas Międzynarodowych Zawodów Pirotechnicznych Pyromagic, które odbędą się wieczorem przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Dzieci poległych strażaków będzie można również wesprzeć na stoisku Fundacji. Poprzednia edycja Misji dedykowana dzieciom żołnierzy poległych na misjach zagranicznych zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebrano ponad 312 tys. zł, a projekt został wsparty przez 17 liczących się firm.

Fundacja Dorastaj z Nami na co dzień aktywnie zachęca do wspierania edukacji i rozwoju dzieci osieroconych przez strażaków, policjantów, żołnierzy
i ratowników górskich – bohaterów, którzy pełniąc służbę publiczną, oddali życie lub zdrowie. Fundacja Dorastaj z Nami w lutym została wyróżniona w 24. edycji CSR – Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. „Wyróżnienie CSR jest powodem do dumy i uwiarygodnia działania instytucji, które je otrzymują” – mówi Prezes Fundacji. „Dla nas to ogromna motywacja dla dalszych działań i dowód na to, że nasza praca jest potrzebna. Dlatego zapraszamy do przyłączenia się do Misji Semper Fi wszystkich tych, którzy podzielają nasze wartości i wierzą, że edukacja dzieci jest inwestycją, która się zwraca”.

Każda osoba, która chce się przyłączyć do Misji Semper Fi może dokonać wpłaty na konto Fundacji Dorastaj z Nami: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 Citi Bank Handlowy w Warszawie S.A.

*Imię zostało zmienioneRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »