Technologie » Internet

Funkcja „Usuń dla wszystkich” WhatsApp potencjalnie zagraża prywatności użytkowników

Funkcja „Usuń dla wszystkich” WhatsApp potencjalnie zagraża prywatności użytkowników
Zobacz więcej zdjęć »
Badacz ostrzegł, że funkcja „Usuń dla wszystkich” WhatsApp, umożliwiająca użytkownikom usuwanie przypadkowo wysłanych plików, działa inaczej na iPhone'ach niż na telefonach z Androidem. Ta rozbieżność naraża prywatność nadawców na ryzyko, że niektóre pliki multimedialne zostaną usunięte z iPhonów.

WhatsApp ma ogromną bazę 1,5 miliarda użytkowników w ponad 180 krajach. Większość klientów WhatsApp korzysta z usługi codziennie. Używa jej do czatów grupowych z przyjaciółmi, członkami rodziny lub współpracownikami. W związku z tym podlega ciągłej kontroli specjalistów do cyberbezpieczeństwa. Ostatnio badacz- Shitesh Sachan podniósł czerwoną flagę i zwrócił uwagę na rozbieżności   w WhatsApp - w szczególności rozbieżności wokół funkcji „Usuń dla wszystkich” na iPhone'ach (iOS) i urządzeniach z Androidem. Według Sachana  funkcja ta nie usuwa plików multimedialnych wysyłanych do iPhone'ów użytkowników, którzy mają włączone ustawienie „Zapisz w rolce z aparatu”. Wiadomość, zawierająca usunięty plik, wprawdzie znika z urzadzeń osób obecnych na czacie grupowym, bez względu na platformę, jeśli jakiekolwiek iPhone'y na czacie grupowym, to jednak pliki pozostają z adresatami.

W Androidzie WhatsApp zachowuje się inaczej, nawet przy identycznej konfiguracji. Jeśli użytkownik przypadkowo wyśle plik do grupy, „usuwając go dla wszystkich”, rzeczywisty plik zapisany w galerii zdjęć odbiorcy Androida również zostanie usunięty.

Różnica w zachowaniu funkcji między dwiema platformami może stanowić zagrożenie dla użytkowników. Użytkownicy Androida, przyzwyczajeni do standardowej funkcjonalności aplikacji mogą nie wiedzieć, że jej odpowiedniki na iPhonie może nadal przechowywać przypadkowo wysłane pliki lokalnie na urządzeniach.

Ludzie z WhatsApp nie zgadzają się z badaczem, ponieważ uważają jest to kwestia prywatności / bezpieczeństwa. Jak donosi The Hacker News, kiedy Sachan zgłosił problem firmie, rzecznik rzekomo odpowiedział: „Funkcja udostępniana przez„ Usuń dla wszystkich ”ma na celu usunięcie wiadomości i nie ma gwarancji, że nośnik (lub wiadomość) zostanie trwale usunięty - wdrożenie koncentruje się wokół obecności wiadomości w WhatsApp.”

 

Źródło: BitdefenderRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »