Dom » Wnętrza

Funkcjonalne szkatułki dla każdego wnętrza

Funkcjonalne szkatułki dla każdego wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Eleganckie szkatułki doskonale sprawdzają się w roli ozdoby, ale i funkcjonalnego pojemnika na drobiazgi: kosmetyki, biżuterię czy drobne przyprawy.

Eleganckie szkatułki doskonale sprawdzają się w roli ozdoby, ale i funkcjonalnego pojemnika na drobiazgi: kosmetyki, biżuterię czy drobne przyprawy. Szkatułki pozwolą na nietuzinkowe ozdobienie przestrzeni mieszkania oraz nadanie mu wyjątkowego charakteru. Gdzie szukać szkatułek? Jakie wybierać?

 

Na polskim rynku królują szkatułki wykonane z drewna, jednak nie brak również tych wykonanych z materiałów takich, jak plastik. Wiele szkatułek tworzonych jest również z pleksi - takie przezroczyste szkatułki doskonale sprawdzą się w mieszkaniach o nowoczesnym designie. Gdzie możemy wykorzystywać szkatułki?

 

Szkatułka również w kuchni!

Nietypowo szkatułki mogą przydać się przede wszystkim w kuchni. To idealne rozwiązanie do trzymania niewielkich torebek z przyprawami. Większe szkatułki pozwolą na zmieszczenie niewielkich pojemniczków z przyprawami. taka ozdoba sprawdzi się w każdej kuchni! Szkatułki powinny być stawiane w widocznych miejscach, np na blacie kuchennym.

 

Gdzie znajdziemy piękne szkatułki?

Szkatułek warto szukać przede wszystkim w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, również sklepach budowlanych, na działach dekoracyjnych. Szkatułki tam dostępne mogą przybierać różnorodne formy i wielkość, jest więc również w czym wybierać. Szkatułek warto również szukać u rzemieślników - wiele osób zajmuje się tworzeniem tego typu ozdób do domu. ich cena jest jednak nieco wyższa niż szkatułki wykonywane w fabrykach. Miłośnicy staroci powinni zaglądać również do sklepów z antykami - z pewnością znajdą się tam oryginalne szkatułki pochodzące z dawnych czasów. Zanim jednak kupimy taki eksponat warto przekonać się, iż szkatułka nie ma ukrytych wad ani na jej powierzchni nie widnieją duże zniszczenia. Szkatułek artu również szukać w sieci - znajdziemy ich wiele na popularnych portalach aukcyjnych, ale również w sklepach internetowych. Pamiętajmy o doliczeniu kosztów przesyłki do ceny szkatułki.

 

Samodzielne stworzenie wymarzonej szkatułki

Wiele osób, nie mogąc znaleźć odpowiedniego wzoru szkatułki pragnie zaprojektować ją samodzielnie. Stworzenie takiej ozdoby wbrew pozorom nie jest trudne - wystarczy nieco cierpliwości, czasu oraz potrzebne przybory. Wiele firm oferuje szkatułki bez zdobień, wykonane z surowego drewna, odpowiednie do zdobienia metodą decoupage. To doskonały sposób na to, aby stworzyć elegancką szkatułkę na biżuterię czy też inne drobiazgi. Innym sposobem na stworzenie własnej szkatułki jest jej pomalowanie odpowiednimi farbami do drewna oraz późniejsze zabezpieczenie powierzchni lakierem. Z pewnością taka szkatułka będzie podwójnie cieszyć.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »