Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Galicyjski klimat Tarnowa

Tarnów to wyjątkowo urokliwe miasto. Miasto może poszczycić się bogatą historią sięgającą roku 1125 i czasów piastowskich, dlatego z pewnością przypadnie do gustu miłośników klimatu Krakowa. Gotyckie i renesansowe uliczki Starego Miasta są doskonałym miejscem do wiosennych spacerów.

Choć Tarnów jest miastem o wiele mniejszym i mniej popularnym proponuje turystom równie równie ciekawe atrakcje. Warte zobaczenia są z pewnością mury obronne z XV wieku wraz z basztą z XVI, gotycki Kościół Katedralny wybudowany około 1400 roku, charakterystyczny Ratusz, ruiny zamku Tarnowskich ulokowane na górze św. Marcina, czy Zamek w Dębnie. Okolice Tarnowa pełne są świetnie zachowanych drewnianych kościółków, zamków, sanktuariów oraz zabytków żydowskiej kultury. Tajemnicze miejsce pełne miejskich legend, świetne do codziennych spacerów.

 

Idealne miejsce dla pasjonatów historii

Tarnów to doskonałe miejsce dla osób interesujących się historią. Stare miasto zasłużyło sobie na miano „perły polskiego renesansu”, piękne budynki z charakterystycznymi dla tego okresu podcieniami oraz usytuowany w centralnym miejscu ratusz tworzą malowniczą całość. Stare Miasto przypadnie do gustu wielbicielom architektury i romantycznych spacerów. Podziwiane miejsca i gotyckie budynki są świadectwem bogatej historii miasta, sięgającej czasów piastowskich. Stare Miasto to zadbane i piękne miejsce idealne do spacerów w każda porę roku.

 

Weekendowy wypad do Tarnowa

Co jeszcze warto odwiedzić w Tarnowie? Miasto może poszczycić się też jednym z najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce, budowany na podobieństwo lwowskiego robi wrażenie szczególnie po zmroku, pięknie oświetlony jest wizytówką miasta. W pobliżu dworca znajduje się utrzymany w podobnym klimacie Hotel Gal, który powstay w miejsce dawnej chluby Tarnowa - secesyjnego Hotelu Polskiego. Będą w Tarnowie warto pokusić się o wizytę w Muzeum Etnograficznym. Wystawa „Romowie. Historia i Kultura” jest unikatową na skalę europejską. Cala wystawa mieści się w położonym niedaleko rynku urokliwym dworku niedaleko centrum miasta. To świetna okazja do zapoznania się z kolorową kulturą Romów. Miłośnicy historii winni odwiedzić także Mauzoleum Józefa Bema znajdujące się w Parku Strzeleckim oraz Bazylikę Katedralną, gdzie znajdują się najwyższe w Europie pomniki nagrobne rodu Tarnowskich. Fanom bardziej współczesnych rozwiązań architektonicznych warto polecić efektowną fontannę na kształt Układu Słonecznego przy ulicy Krakowskiej. Ogromne koszty tej inwestycji wzbudzają wiele kontrowersji i są częstym tematem dyskusji wśród mieszkańców.

 

W Tarnowie lato trwa ponad 100 dni

Usytuowanie miasta wpływa na to, że temperatura w skali roku jest tutaj najwyższa. Długoletnie obserwacje metodologiczne potwierdzają, że średnia temperatura w Tarnowie jest o stopień wyższa niż np. w stolicy. Letnia pora to świetna okazja do romantycznych weekendowych wizyt w Tarnowie. Zakochani zwiedzający Tarnów powinni odwiedzić most nad potokiem Wątok, gdzie pary pozostawiają kłódki na znak swojego uczucia.   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karolinaadamczyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 14 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »