Technologie » Internet

gateProtect daje kontrolę nad ruchem szyfrowanym

gateProtect daje kontrolę nad ruchem szyfrowanym
Zobacz więcej zdjęć »
Jak informuje polski dystrybutor rozwiązań gateProtect specjaliści IT odpowiedzialni za bezpieczeństwo napotykają problem związany z realizacją swoich zadań w przypadku ruchu szyfrowanego.

Nowoczesne rozwiązania do ochrony sieci to już nie tylko firewall, którego zadaniem jest kontrolowanie ruchu przychodzącego i wychodzącego ale bardzo rozbudowane systemy, które odpowiadają za skanowanie zawartości poczty, sprawdzają na obecność wirusów pobierane zasoby z Internetu, czy też definiują do jakich stron www pracownicy mogą mieć dostęp w godzinach pracy.

Wszystko to jednak na nie wiele się zdaje gdy tego typu urządzenie musi się zmierzyć z szyfrowanym ruchem, który z jednej strony gwarantuje bezpieczną komunikację ale z drugiej jest otwartym tunelem przez który do sieci mogą przedostawać się wirusy czy umożliwiać pracownikom anonimową działalność w Internecie. Port 443 jest zazwyczaj otwarty w firmach ze względu na odbywającą się po tym porcie np. komunikację z bankami czy stronami wymagającymi bezpiecznego dostępu po protokole https więc jego całkowite zablokowanie jest w wielu firmach po prostu niemożliwe. 

Wiele urządzeń mających zapewnić ochronę sieci nie są jednak w stanie skanować ruchu szyfrowanego modułem antywirusowym, sprawdzić go na obecność niepożądanych wiadomości pocztowych czy blokować niebezpiecznych stron internetowych bo po prostu nie wiedzą co w takim połączeniu jest przesyłane.

Problem ten nie dotyczy specjalistów IT i administratorów korzystających z rozwiązań gateProtect. Urządzenia te działają jak serwer proxy SSL i deszyfrują ruch HTTPs celem sprawdzenia zawartości. Jeśli generowany ruch jest bezpieczny połączenie jest ponownie szyfrowane, podpisywane certyfikatem CA wystawionym przez urządzenie i w bezpiecznej formie przesyłane do użytkownika. ekasprzyk@mediarecovery.pl, Tel. 032 782 95 95.

 

* * *

Firma gateProtect AG Germany jest wiodącym producentem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci. Rozwiązania firmy gateProtect łączą w jednym systemie nowoczesne technologie zabezpieczeń i funkcje sieciowe niezbędne w zintegrowanych zabezpieczeniach sieciowych klasy UTM, dedykowanych bramkach VPN czy też rozwiązaniach do filtrowania ruchu webowego i pocztowego.

Tym, co wyróżnia produkty gateProtect, oprócz wiodących technologii, jest unikatowe, ergonomiczne podejście do zarządzania systemami przy wykorzystaniu opatentowanej technologii eGUI® znacznie ułatwiającej pracę z rozwiązaniami gateProtect. Są one projektowane w taki sposób by spełniać wymagania normy ISO 9241 dotyczącej tzw. usability.

Więcej informacji: www.gp.mediarecovery.pl

 

* * *

Mediarecovery specjalizuje się w budowie systemów i platform reakcji na incydenty oraz bezpieczeństwa informacji wykorzystywane przez zespoły CERT (ang. Computer Emergency Response Team) i CSIRT (ang. Computer Security Incident Response Team) w przedsiębiorstwach i instytucjach.

Klienci Mediarecovery to największe firmy z sektorów bankowości, finansów, paliw, telekomów, przemysłu ciężkiego. Firma doradza w zakresie budowy i implementacji systemów reakcji na incydenty oraz doboru odpowiednich rozwiązań sprzętowych i programowych przy tworzeniu działów bezpieczeństwa IT.

Mediarecovery dysponuje jednym z większych w Europie laboratoriów informatyki śledczej gdzie prowadzone są analizy przypadków naruszeń bezpieczeństwa informacji, włamań do sieci komputerowych, wycieku danych, defraudacji, nadużyć. Specjaliści Mediarecovery wykonują również analizy pod kątem zagrożeń typu zero-day w infrastrukturze IT klientów.

Firma jest producentem pierwszego unijnego degaussera z certyfikatem Służby Kontrwywiadu Wojskowego czyli urządzenia do nieodwracalnego kasowania danych z nośników cyfrowych.

Mediarecovery jest polskim partnerem biznesowym wiodących światowych firm z branży „security IT” i „computer forensic”, m.in. Guidance Software (NASDAQ), NetWitness Corporation, gateProtect, AccessData, McAfee (NYSE:MFE), SpectorSoft czy Microsystemation.

Więcej informacji na www.mediarecovery.pl

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ze

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »