Technologie » Internet
gateProtect daje kontrolę nad ruchem szyfrowanym
Zobacz więcej zdjęć » |
Nowoczesne rozwiązania do ochrony sieci to już nie tylko firewall, którego zadaniem jest kontrolowanie ruchu przychodzącego i wychodzącego ale bardzo rozbudowane systemy, które odpowiadają za skanowanie zawartości poczty, sprawdzają na obecność wirusów pobierane zasoby z Internetu, czy też definiują do jakich stron www pracownicy mogą mieć dostęp w godzinach pracy.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Wszystko to jednak na nie wiele się zdaje gdy tego typu urządzenie musi się zmierzyć z szyfrowanym ruchem, który z jednej strony gwarantuje bezpieczną komunikację ale z drugiej jest otwartym tunelem przez który do sieci mogą przedostawać się wirusy czy umożliwiać pracownikom anonimową działalność w Internecie. Port 443 jest zazwyczaj otwarty w firmach ze względu na odbywającą się po tym porcie np. komunikację z bankami czy stronami wymagającymi bezpiecznego dostępu po protokole https więc jego całkowite zablokowanie jest w wielu firmach po prostu niemożliwe.
Wiele urządzeń mających zapewnić ochronę sieci nie są jednak w stanie skanować ruchu szyfrowanego modułem antywirusowym, sprawdzić go na obecność niepożądanych wiadomości pocztowych czy blokować niebezpiecznych stron internetowych bo po prostu nie wiedzą co w takim połączeniu jest przesyłane.
Problem ten nie dotyczy specjalistów IT i administratorów korzystających z rozwiązań gateProtect. Urządzenia te działają jak serwer proxy SSL i deszyfrują ruch HTTPs celem sprawdzenia zawartości. Jeśli generowany ruch jest bezpieczny połączenie jest ponownie szyfrowane, podpisywane certyfikatem CA wystawionym przez urządzenie i w bezpiecznej formie przesyłane do użytkownika. ekasprzyk@mediarecovery.pl, Tel. 032 782 95 95. * * * Firma gateProtect AG Germany jest wiodącym producentem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci. Rozwiązania firmy gateProtect łączą w jednym systemie nowoczesne technologie zabezpieczeń i funkcje sieciowe niezbędne w zintegrowanych zabezpieczeniach sieciowych klasy UTM, dedykowanych bramkach VPN czy też rozwiązaniach do filtrowania ruchu webowego i pocztowego. Więcej informacji: www.gp.mediarecovery.pl * * * Mediarecovery specjalizuje się w budowie systemów i platform reakcji na incydenty oraz bezpieczeństwa informacji wykorzystywane przez zespoły CERT (ang. Computer Emergency Response Team) i CSIRT (ang. Computer Security Incident Response Team) w przedsiębiorstwach i instytucjach. Klienci Mediarecovery to największe firmy z sektorów bankowości, finansów, paliw, telekomów, przemysłu ciężkiego. Firma doradza w zakresie budowy i implementacji systemów reakcji na incydenty oraz doboru odpowiednich rozwiązań sprzętowych i programowych przy tworzeniu działów bezpieczeństwa IT. Mediarecovery dysponuje jednym z większych w Europie laboratoriów informatyki śledczej gdzie prowadzone są analizy przypadków naruszeń bezpieczeństwa informacji, włamań do sieci komputerowych, wycieku danych, defraudacji, nadużyć. Specjaliści Mediarecovery wykonują również analizy pod kątem zagrożeń typu zero-day w infrastrukturze IT klientów. Firma jest producentem pierwszego unijnego degaussera z certyfikatem Służby Kontrwywiadu Wojskowego czyli urządzenia do nieodwracalnego kasowania danych z nośników cyfrowych. Mediarecovery jest polskim partnerem biznesowym wiodących światowych firm z branży „security IT” i „computer forensic”, m.in. Guidance Software (NASDAQ), NetWitness Corporation, gateProtect, AccessData, McAfee (NYSE:MFE), SpectorSoft czy Microsystemation. Więcej informacji na www.mediarecovery.pl
Tym, co wyróżnia produkty gateProtect, oprócz wiodących technologii, jest unikatowe, ergonomiczne podejście do zarządzania systemami przy wykorzystaniu opatentowanej technologii eGUI® znacznie ułatwiającej pracę z rozwiązaniami gateProtect. Są one projektowane w taki sposób by spełniać wymagania normy ISO 9241 dotyczącej tzw. usability.
Nadesłał:
Komentarze (0)