Dom » Budownictwo

Gdzie skutecznie zastosujemy blachę trapezową?

Gdzie skutecznie zastosujemy blachę trapezową?
Zobacz więcej zdjęć »
Blacha trapezowa należy do jednych z najbardziej jakościowych pokryć dachowych. Zbudowana przez lata renoma sprawia, że przetłoczenie w kształcie trapezu nadal cieszy się ogromną popularnością. Dziś sprawdzimy, jak ta popularność przekłada się na dekarską przestrzeń.

Materiał pokryciowy, jakim jest blacha trapezowa oferuje inwestorom wieloletnią trwałość oraz wyszukaną estetykę. Atuty blachy trapezowej są tak silne, że transfer z sektora budownictwa magazynowego do działu budownictwa jednorodzinnego wydawał się formalnością. Finalnie nie mówimy o transferze, a rozszerzeniu zastosowań trapezu. Gdzie jeszcze spotkamy się z blachą trapezową?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przemysłowa odsłona blachy trapezowej

Domyślnym zastosowaniem blachy trapezowej było użycie jej do pokrycia dachów budynków przemysłowych. Trapezy sprawdzają się na halach, magazynach oraz wszelkich projektach o przeznaczenie handlowo-przemysłowym. Skutecznie pokryjemy nią dachy płaskie, jedno- oraz dwuspadowe. Blacha trapezowa to jednak nie tylko pokrycie dachowe takich budynków, ale również pokrycie ich elewacji. Przy pomocy opisywanego materiału dekarskiego stworzymy elewację, która nie tylko zwiększy trwałość bocznych ścian, ale również nada im wizualnego sznytu.

Blacha idealna na halę przemysłową

Trudno wyobrazić sobie budownictwo przemysłowe bez blachy trapezowej. Wielkie połacie budynków magazynowych wymagają dużej ilości materiału pokryciowego. Blacha trapezowa daje możliwość pokrycia dachu o dużej rozpiętości za rozsądną kwotę. Inne materiały mogłoby przyczynić się do znaczącego wzrostu kosztów realizacji całego projektu.

Zakres grubości blachy trapezowej

·       0,5 mm – najmniejsza możliwa grubość blachy trapezowej stalowej

·       0,6 mm – najczęstsza grubość blachy trapezowej aluminiowej

·       1 mm – finalny zakres grubości blachy trapezowej stalowej

 

Jak blacha trapezowa sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym?

Blachy trapezowe bez większych kłopotów odnajdują się w świecie budownictwa jednorodzinnego. Właściciele domów doceniają trapezy za ich wygląd oraz trwałość. Firma Blachy Pruszyński zadbała o to, by oferta na blachę trapezową była naprawdę szeroka. W katalogu znajdziemy wiele jej rodzajów, w najróżniejszych kolorach. Każdy model powlekany jest innowacyjną powłoką ochronną. Trudno wyobrazić sobie lepszą kandydatkę od blachy trapezowej na pokrycie budynku o nieskomplikowanej bryle.

Blacha trapezowa spotykana jest nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale również na ich elewacjach. Stworzoną tą drogą elewacja stanowi domenę nowoczesności oraz zapewnia ścianom budynku odporność na odpowiednim poziomie.

Ambicje blachy trapezowej nie kończą się na połaciach dachowych oraz ścianach bocznych domów. Materiał ten doskonale sprawdza się jako pokrycie dla garaży oraz rowerowych wiat. Możemy wykorzystać ją również do stworzenia bramy oraz ogrodzenia.

Blacha trapezowa wykorzystuje swoją funkcjonalność również podczas procesu krycia dachu. Może posłużyć zarówno jako materiał pokryciowy, jak i jako podbitka dachowe lub cieplna izolacja.  Jak widać trapezy mają wiele twarzy, dzięki czemu dostarczają inwestorom całą masę satysfakcji.

Na jakich aranżacjach najlepiej wypadnie blacha trapezowa? Przede wszystkim na projektach minimalistycznych, w których liczy się surowy design oraz chłodna kolorystyka. Trapezy spodobają się wszystkim, którzy pragną w nienachalny sposób podkreślić kształty swojego domu. Zachwyceni blachą trapezową będą wszyscy piewcy nowoczesności, a także Ci, którzy nie boją się eksperymentu.

Wszystkie jasne strony blachy trapezowej

Na koniec postanowiliśmy zebrać wszystkie zalety blachy trapezowej w jednym miejscu. Bez większych problemów udało nam się znaleźć ich bardzo dużo:

1.      Trwałość

Blachy trapezowe doskonale sobie radzą nawet w najtrudniejszych warunkach. Korozja, uszkodzenia mechaniczne, duże nasłonecznie oraz intensywne opady nie stanowią dla niej żadnych problemów.

2.      Lekkość

Trapezy mają bardzo mały ciężar, a co za tym idzie nie sprawiają dużych problemów podczas montażu. Taka specyfika materiału pokryciowego pozwala na szybsze realizowanie projektów oraz na nienadwyrężanie się podczas pracy.

3.      Korzystna cena

Dzięki blasze trapezowej skutecznie obniżymy koszty związane z realizacją całego budynku.

4.      Duża ilość dostępnych profili

Profil to czynnik decydujący w przypadku blach trapezowych. To właśnie jego wysokość decyduje o tym, gdzie zastosujemy konkretny model. Najniższe profile to domena elewacji, średnie brylują na dachach domów jednorodzinnych, a najwyższe świetnie sprawdzają się na pokryciach budynków przemysłowych.

Rozczarowaniu blachą trapezową zapobiegnie postawienie na materiały pochodzące od renomowanego producenta. Firma Blachy Pruszyński dba o jakość swoich produktów, a także oferuje bogaty wachlarz trapezów, dzięki czemu oferta przepełniona jest różnorodnymi modelami. Warto zaznaczyć, że producent troszczy się o jakość blachy trapezowej od samego początku, tworząc ten rodzaj pokrycia na najnowszych liniach produkcyjnych, a później sprawdzając go w profesjonalnym laboratorium.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IMPULSE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »