Technologie » Internet

Gdzienet.pl - interaktywna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych

Gdzienet.pl - interaktywna mapa zasięgu sieci bezprzewodowych
Zobacz więcej zdjęć »
Właśnie ruszyła nowa wersja serwisu Gdzienet.pl. Jest to pierwszy w Polsce bezpłatny serwis z interaktywna mapą zasięgu sieci bezprzewodowych. Serwis ten dostarcza rzetelnych informacji osobom poszukującym dostępu do Internetu oraz umożliwia dostawcom Internetu pozyskanie nowych klientów.

Twórcą serwisu jest Grupa Cyberbajt - jeden z czołowych producentów i dostawców sprzętu sieciowego w Polsce oraz integrator rozwiązań teleinformatycznych pod marką Netiona.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Serwis wykorzystuje technologię Google Maps. Dostawcy usług określają zasięg swoich sieci, rysując go bezpośrednio na mapie. Użytkownicy natomiast, klikając w dowolne miejsce na mapie mogą sprawdzić, czy w danej lokalizacji jest zasięg sieci. 

W najnowszej wersji dodano szereg narzędzi zapewniających znacznie większą funkcjonalność serwisu dla dostawców Internetu bezprzewodowego – od intuicyjnego zakreślania strefy zasięgu, po wklejanie interaktywnej mapy zasięgu danej sieci na internetowych stronach zewnętrznych za pomocą jednego linku – metodą kopiuj/wklej. 

Mając na uwadze użytkowników poszukujących dostawcy usługi sieciowej, usprawniono  serwis pod kątem kompatybilności i szybkości wyszukiwania operatorów, maksymalnie upraszczając procedurę zapytań bezpośrednio zainteresowanych. 

Główne nowości w serwisie Gdzienet.pl:

  • widget umożliwiający umieszczenie mapy z zasięgiem sieci firmy na dowolnej stronie WWW,
  • nowy system lokacji osób poszukujących Internetu, umożliwiający pozostawienie danych kontaktowych w określonym na mapie miejscu (znacznik zapotrzebowania na usługę),
  • tryb widoku mapy dla WISP, ukazujący informacje o miejscach gdzie jest zapotrzebowanie na podłączenie do sieci, wraz z danymi kontaktowymi,
  • przyspieszone wyszukiwanie sieci,
  • indywidualny link do własnej sieci dla każdego WISP,
  • ulepszone zarządzanie sieciami i obszarami,
  • automatyczne wyszukiwanie sieci po wpisaniu dokładnego adresu,
  • kompatybilność z Internet Explorer,

Serwis Gdzienet.pl zawiera oferty ponad 1200 dostawców z całego kraju, a ich liczba stale wzrasta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Netiona - Integrator rozwiązań teleinformatycznych
http://www.netiona.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »