Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Gemini Polska nagrodzone za cyfrową transformację

Gemini Polska zostało laureatem prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards 2020. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie liderów przemian cyfrowych w różnych sektorach biznesu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
W październiku 2020 roku – spośród zgłoszonych do konkursu firm - kapituła wyłoniła 12 finalistów. Są to innowacyjne organizacje, które skutecznie przeprowadziły proces transformacji cyfrowej, a jej rezultaty przynoszą wymierne korzyści pracownikom, klientom i kontrahentom. 24 listopada 2020, podczas uroczystej gali, ogłoszono zwycięzców współzawodnictwa. Gemini Polska zdobyło najwyższy laur w kategorii Digital Customer Experience. 
 
„Ambitny program transformacji i nowy system e-commerce dały Gemini pozycję lidera wśród aptek internetowych. Finaliści doskonale odrobili lekcję, jak spotkać swojego klienta w świecie cyfrowym”, podkreślił Piotr Bułka, członek zarządu Generali, wręczając statuetkę Patrykowi Dolewie, Dyrektor ds. IT w Gemini Polska. 
 
Członkowie kapituły Digital Excellence Awards podkreślili w laudacji, że „pozycja lidera wśród aptek internetowych i wejście do trójki największych sieci aptek stacjonarnych to efekty ambitnego programu transformacji, jaki został przeprowadzony przez Gemini Polska w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Obejmował on wdrożenia m.in. nowego systemu e-commerce, systemu WMS w logistyce, innowacyjnego mechanizmu rezerwacji leków z e-recept, platformy BI, środowiska Office 365 dla wszystkich pracowników i rozbudowę zasobów IT o dodatkowe datacenter, chmury AWS i Azure, VPN i SD-WAN”.
 
 „W dobie utrudnionego dostępu do służby zdrowia, apteki powinny być miejscem, w którym zawsze można liczyć na pomoc. W Gemini pacjent i jego potrzeby są na pierwszym miejscu – to w ich kontekście planujemy nasz rozwój i wdrażamy kolejne rozwiązania. Nowoczesne technologie są dla nas podstawowym narzędziem, które może wspierać pacjentów oraz wdrożenie skutecznej opieki farmaceutycznej. Dążymy do tego, aby w dobie starzejącego się społeczeństwa i ograniczonej kadry lekarskiej  wszyscy Polacy mieli odpowiedni dostęp do leków i fachowej pomocy farmaceutycznej. Niewątpliwie czeka nas kolejna odsłona rewolucji cyfrowej w ochronie zdrowia. Po wprowadzeniu e-recepty, e-skierowań i zdalnych porad lekarskich powinniśmy rozwijać kolejne e-usługi. Tym bardziej, że z powodu pandemii coraz więcej Polaków przenosi swoje życie do świata online i coraz częściej wykorzystuje jego możliwości, np. w telemedycynie, zakupach leków przez Internet, zapisach na wizyty”, powiedział Artur Łakomiec, prezes zarządu Gemini Polska.
 
Digital Excellence to inicjatywa stworzona z myślą o wymianie najlepszych praktyk i innowacji w zakresie ery cyfrowej i rozwoju dla liderów, którzy dążą do doskonalenia cyfrowych kompetencji. Co roku podczas Digital Excellence Awards zostają wyłonione najciekawsze transformacje cyfrowe polskich firm i instytucji publicznych.
 
„Konsekwentnie szukamy oryginalnych pomysłów i śmiałych planów. Nie wystarczy wdrożyć nowe aplikacje albo unowocześnić sprzęt. Cyfrowa transformacja wymaga rozumienia potencjału biznesu do bycia lepszym i umiejętności znalezienia technologii, która może w tym pomóc. To bardzo rzadka umiejętność i dlatego chcemy ją nagrodzić i inspirować innych do rozwoju w tym kierunku”, powiedział Bartosz Górczyński, przewodniczący jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska oraz Digital Excellence.
 
W 2020 roku, obok Gemini Polska, laureatami Digital Excellence Awards zostali: Vodeno (Aion Bank), LPP, mBank, T-Mobile, Tramwaje Warszawskie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »