Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda
Gęste włosy – z domu i z gabinetu
Żadna terapia nie sprawi, że włos ci z głowy nie spadnie, ponieważ dziennie tracimy ok. 100-150 włosów. Nie ma to wpływu na wygląd fryzury. Faktem jest, że wiosną wymiana włosów jest jakby intensywniejsza i ma to związek z okresem przesilenia. Jeśli jednak twoje włosy zrobiły się rzadsze i nie jest to chwilowe ich osłabienie, działaj. Możesz zacząć od badań.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Wypadanie włosów to częsty objaw…
Nadczynności i niedoczynności tarczycy, dlatego badaniem pierwszego wyboru są badania hormonów tego organu. Przerzedzenie włosów towarzyszy także toczniowi rumieniowatemu, chorobom przysadki, nerwicy, a także niedoborom żelaza, cynku, białka, kwasów omega 3 i witaminy D. – Kłopoty z gęstością włosów występują u kobiet w okresie wahań hormonalnych i nadmiernego wydzielania androgenu – co ma związek z menopauzą, porodem, a także z np. zespołem policystycznych jajników – mówi dr Monika Kukulska z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. Ekspert dodaje, że kobiety cierpią również na łysienie androgenowe, które jest konsekwencją genetycznej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny.
Jak wzmocnić włosy w domu?
Zacznij od kontroli jadłospisu. Wprowadź więcej zielonego koloru na swój talerz, a więc jedz dużo brokułów, sałaty, szczypiorku, pietruszki – warzyw bogatych w żelazo. Pamiętaj o nabiale, zwłaszcza o dobrej jakości jogurtach. Dla zdrowia włosów korzystne jest spożywanie wątróbki i ryb morskich. Poleca się również picie drożdży, które poprawiają kondycję włosów i paznokci. – Dla lepszego ukrwienia skóry głowy zaleca się jej masowanie – mówi Maria Semla, kosmetolog WellDerm. Taki masaż powinien być delikatnie wykonywany opuszkami palców. Ekspert dodaje, że wzmacniająco na włosy działa olejowanie włosów, preparatami bogatymi w witaminę E i kwasy omega. Gotowe produkty kupisz w drogerii lub aptece, możesz też samodzielnie zmieszać olej kokosowy z olejkiem rycynowym. Po nałożeniu oleju na mokre włosy, zawiń je w ciepły ręcznik, taki kompres powinien działać na nie ok. godziny. Wśród „babcinych” metod najpopularniejsze to: proteinowe maski z surowych jajek czy siemienia lnianego, które nakłada się na mokre włosy na ok. 30 minut. Stymulująco na włosy działają także płukanki z dodatkiem octu oraz na bazie zielonej herbaty. Zmień także przyzwyczajenia: nie spinaj włosów ciasną gumką, nie susz ich zbyt gorącym strumieniem powietrza z suszarki, zrezygnuj z prostownicy, myj włosy w letniej wodzie.
Zabiegi wzmacniające włosy z gabinetu
- Peptydy biomimetyczne
– Wysoką skutecznością w terapii łysienia o różnym podłożu wykazują podawane iniekcyjnie do skóry peptydy biomimetyczne, które nie tylko stymulują wzrost, lecz także hamują aktywność genów związanych z wypadaniem włosów – mówi ekspert. Klinika WellDerm specjalizująca się w terapii wypadania włosów przetestowała skuteczność zabiegu Dr. Cyj Hair Filler, w którym zastosowano 7 peptydów i połączono z kwasem hialuronowym, dzięki czemu związki aktywne są powolnie uwalnianie i przez cały okres między zabiegami oddziałują na mieszki włosowe, stymulując wzrost i poprawiając kondycję włosów. – Zabieg jest bardziej komfortowy niż klasyczna mezoterapia skóry głowy, ponieważ wykonuje się mniej iniekcji, podaje mniej depozytów – mówi Maria Semla, kosmetolog WellDerm.
Terapię Dr Cyj Hair Filler stosuje się przy łysieniu męskim i żeńskim, dla poprawy włosów osłabionych, zniszczonych farbowaniem, złą pielęgnacją. Wskazana jest przy włosach przesuszonych i łamliwych. To także idealny sposób na regenerację włosów zniszczonych niewłaściwą dekoloryzacją czy koloryzacją. Po zastosowaniu preparatu stają się one sprężyste, gładkie i nawilżone. Zaleca się serię minimum 4 zabiegów co 2 tygodnie, ponieważ przez 14 dni preparat utrzymuje się w skórze głowy i stale oddziałuje na mieszki włosowe. Dzięki temu włosy są pobudzane do wzrostu przez cały okres peptydowej terapii. Cena zabiegu w serii: 650 zł, pojedynczy zabieg 690 zł.
- Osocze bogatopłytkowe
Osocze PRP podawane iniekcyjnie w formie mezoterapii pobudza naturalną regenerację włosów u pacjentów. – Jest stosowane najczęściej naprzemiennie z innymi zabiegami stymulującymi wzrost włosów, u pacjentów którzy chcą zadziałać na porost i wzmocnienie włosów na wielu poziomach – mówi Maria Semla, kosmetolog WellDerm.
Zabieg wymaga najpierw pobrania niewielkiej ilości krwi, z której odwirowuje się osocze bogatopłytkowe. Zawarte w nim skondensowane czynniki wzrostu trafiają za pomocą igły w głąb skóry, pobudzają „uśpione” komórki macierzyste mieszków włosowych, co wywołuje efekt odrastania włosów. Nowe włosy są mocniejsze i bardziej gęstsze. Na efekty terapii należy czekać ok. 3 miesięcy, wskazane jest wykonywanie serii mezoterapii osoczem PRP. Cena: 750 zł
- Mezoterapia skóry głowy
Mezoterapia Dermaheal HL wykorzystuje biotechnologię do walki o piękne i zdrowe włosy u kobiet i mężczyzn, którzy borykają się z problemem wypadania włosów. – Zalecamy ją na przykład jako kurację podtrzymującą, wykonywaną co 1 lub 2 miesiące po zakończeniu terapii Dr Cyj. Może też być wykonana niezależnie – jednorazowo lub w seriach dla wzmocnienia osłabionych włosów – mówi Maria Semla. Wykonywana w seriach mezoterapia Dermaheal HL regeneruje włosy, wzmacnia je i zagęszcza, stymulując ich odrastanie. Ma w składzie 56 składników, między innymi czynniki wzrostu i peptydy biomimetyczne, 13 witamin, 5 minerałów, 24 aminokwasy i 4 kwasy nukleinowe. Cena: 400 zł
Komentarze (0)