Społeczeństwo » Społeczeństwo
Getin Bank sprawdził zobowiązania finansowe Polaków
Kredyty gotówkowe i ratalne to najchętniej wybierane formy finansowania, które obecnie spłaca odpowiednio 17 proc. i 16 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez Millward Brown dla Getin Banku. Kolejną, najczęściej wybieraną formą finansowania są kredyty hipoteczne. Zaciągnęło je łącznie 13 proc. respondentów, w tym głównie osoby w średnim wieku (25-44 lat) i z wyższym wykształceniem. Polacy chętniej decydują się na finansowanie oferowane przez instytucje zaufania publicznego, w tym przede wszystkim banki. Pieniądze od pracodawcy pożyczyło zaledwie 6 proc. osób, zaś kolejne 3 proc. jest zadłużone u rodziny lub znajomych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form finansowania różnego rodzaju planów i realizację bieżących potrzeb.. Największą popularnością cieszy się m.in. w grudniu, kiedy wielu z nas potrzebuje dodatkowej gotówki na wydatki związane z organizacją świąt. W tym okresie część banków oferuje kredyty na specjalnych, konkurencyjnych warunkach. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto porównać dostępne na rynku propozycje i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie - mówi Katarzyna Bajor z Departamentu Kredytów Detalicznych, Getin Noble Bank.
Uczestnicy badania „Zachowania finansowe Polaków" zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Getin Banku, zostali poproszeni o odpowiedź na pytanie: „Jakie zobowiązania finansowe obecnie Pan(i) spłaca?" i wymienienie wszystkich spłacanych obecnie kredytów i pożyczek. Respondenci udzielili następujących odpowiedzi: kredyt gotówkowy (17 proc.), kredyt ratalny (16 proc.), kredyt hipoteczny (13 proc.), pożyczka od pracodawcy (6 proc.), kredyt samochodowy (3 proc.), pożyczka od osoby prywatnej (rodzina/znajomi) (3 proc.), „chwilówka" (2 proc.), nie spłacam obecnie żadnych zobowiązań (60 proc.). Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu br. na ogólnopolskiej, kwotowo-losowej, reprezentatywnej próbie dla osób w wieku 18+ przy użyciu metodologii CATI.
Komentarze (0)