Dom » Wnętrza
Global Collection 2013
Zobacz więcej zdjęć » |
Nawet morski błękit i kwaśna zieleń to barwy z palety Matki Natury. Jej spokój i piękno, ale także siłę oraz żywotność można tu wskazać jako główne źródło inspiracji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W stonowanej palecie dekorów Global Collection 2013 najbardziej zwracają uwagę morski błękit Atlantic (U 0741) oraz jaskrawa, wyrazista zieleń Iguana (U1100). Chłodny, spokojny odcień błękitu w ostatnich sezonach znów pojawił się w projektach wnętrz. Stanowi idealne towarzystwo dla szarawych brązów i beży oraz utrzymanych w tej tonacji dekorów drewnopodobnych. Ciekawie wygląda w zestawieniu z musztardową żółcią, oranżem i bielą, stanowi też interesujący duet z dekorem Iguana (U1100). Mocna zieleń z sporą domieszką odcienia żółtego przypomina skórę egzotycznego gada lub upierzenie papugi z tropików. Sprawdzi się jako akcent kolorystyczny w meblach kuchennych i młodzieżowych.
Kolory ziemi
Kolejna grupa dekorów to trzy dekory jednobarwne, reprezentujące gamę kolorów ziemi to plastyczny beż z kropla szarości. Znakomicie uzupełnia inne dekory jednobarwne i drewnopodobne. Ze względu na neutralną, tonację sprawdzi się w sypialniach, pokojach młodzieżowych, hotelach. Zonda (U 0921) to elegancki, jasny brąz przełamany modnym, szarym tonem. Bardzo ciekawie wygląda w połączeniu z dekorem Trufel (U 1102), ale może też występować samodzielnie. Sprawdzi się na frontach mebli kuchennych i łazienkowych. Wreszcie Lava (U1211) to ciemniejszy, inspirowany kolorem wulkanicznych skał, lekko zgaszony brąz. W roli koloru akcentującego może zastąpić czerń lub grafit.
Drewno jak żywe
Tegoroczne propozycje dekorów drewnopodobnych zdominowały wzory inspirowane wyglądem drewna drzew liściastych, zwłaszcza dębu i wiązu. Podobnie jak w ubiegłorocznej Global Collection nadal widoczny jest trend do bardzo naturalistycznego, wiernego odwzorowywania wyglądu drewna, wczesniej przejawiający się głownie we wzornictwie materiałów podłogowych. Dekor Dąb Dziki (R 3217) to przykład takiego wzoru, odtwarzającego w sposób bardzo realistyczny wszelkie sęki, skazy, pęknięcia i przebarwienia. Rozbudowane usłojenie, z pełnymi kwiatami daje bardzo autentyczny efekt. Jasny, świetlisty odcień daje efekt świeżo przepiłowanego drewna. Dekor ten dostępny jest także w ciemniejszej wersji: Dąb Dziki Tabac (R 3216), która obrazuje zmiany zachodzące z czasem w wyglądzie dębowego drewna.
Popularne wiązy
Wiąz Baron Trufel (R 5643) to nowe wcielenie dekoru z Global Collection 2012. Z jasnego, delikatnego przekształcił się w truflowy, beżowo-szary, zgodny z aktualnymi trendami. Wertykalnie ułożone, kontrastowe pasma słoi efektownie będą wyglądać np. na pionowych płaszczyznach drzwi przesuwnych. Jeszcze ciemniejszy jest Wiąz Ovid (R 3219). Ciekawy, zbliżony do jesionu rysunek słoi został tu połączony z truflowym wybarwieniem – tym razem z ledwie dostrzegalną poświatą fioletu. Ten dekor wyróżnia elastyczność i szerokie możliwości komponowania na meblach.
Global Collection 2013 pokazuje także nowe kierunki poszukiwania egzotyki. Dekor Pompeji (R 3218) powstał z inspiracji drewnem mało znanego w Europie, północnoamerykańskiego żywotnika. Ten gatunek swoją strukturą i usłojeniem przypomina inne gatunki drzew iglastych, ale jego drewno jest ciemniejsze. Duża rozpiętość kolorów, zróżnicowana szerokość słoi i ich kontrastowość daje bardzo żywy, ciekawy efekt
Kontakt dla mediów:
Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl
Nadesłał:
Profundo
|
Komentarze (0)