Kultura, sztuka » Muzyka

Głos Polonii ze Wschodu w Voice of Poland

W tegorocznej edycji Voice of Poland znalazły się dwie utalentowane przedstawicielki środowisk polonijnych. Jedną z nich jest posiadająca polskie korzenie Sabina Mustaeva.


Losy  rodziny 17 letniej Sabiny  są związane z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w połowie lat 30  na polskich kresach wschodnich, które znalazły się po Traktacie Ryskim w obrębie ZSRR.  Wg ocen polskich historyków w masowych represjach zginęło wtedy  ponad 100 tys. naszych rodaków. Prababci Sabiny udało się wyjść cało z opresji i w rezultacie znalazła się  najpierw w głębi Rosji, by już po wojnie dotrzeć do Taszkentu - stolicy Uzbekistanu. Jako osoba urodzona na terenach zajętych po 1921 roku przez sowietów nie miała szans na powrót  do Polski. W ocenie byłego, polskiego dyplomaty w Uzbekistanie - historia niezwykle pogmatwana  ale takie były losy  Polaków w tych czasach. 

Sabina  odniosła już wiele sukcesów, wygrywając min Voice of Russia Kids .Dla kontynuacji kariery wybrała jednak Polskę, gdzie wraz z siostrą uczęszcza do LO Im Jana III Sobieskiego w Warszawie. Sabina świetnie odnajduje się w polskim środowisku. W Polsce przebywa od półtora roku. Wcześniej kilka razy odwiedzała Polskę w ramach wakacyjnego wypoczynku młodzieży polonijnej. Druga z uczestniczek Jelena Matula na stałe mieszka w Rydze i jest przedstawicielką Polonii z Łotwy.
 
To dobrze, że Polska ściąga talenty takiego formatu. Widać, że  utwory w ich wykonaniu przypadły do gustu naszej publiczności, która zaakceptowała obydwie wykonawczynie i ocenia je tak jak pozostałych polskich uczestników.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »