Społeczeństwo » Społeczeństwo

Godna emerytura

Godna emerytura
Zobacz więcej zdjęć »
Powiedzieć to trzeba wprost. Przyszły emeryt nie będzie miał łatwego życia bo po prostu nie będzie miał się z czego utrzymać. To już nie będzie nawet niska emerytura serwowana przez państwo, ale racje głodowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) jest jednym z narzędzi dostępnych obecnie na rynku finansowym, które daje możliwość oszczędzania środków pieniężnych na prywatną emeryturę w ramach III, dobrowolnego filaru systemu ubezpieczeń społecznych. Najważniejszą korzyścią z oszczędzania w IKE jest to, że wszystkie zaoszczędzone środki zwolnione są z podatku od zysków kapitałowych.
 
 
IKE weszło w życie z dniem 1 września 2004 r. wraz z Ustawą o Indywidualnych Kontach Emerytalnych i zostało stworzone, by nakłonić Polaków do dobrowolnego oszczędzania na emeryturę, a tym samym zapewnienia sobie życia w spokoju i dostatku. Takie prywatne subkonto można założyć przede wszystkim:
  • w Banku – IKE wówczas prowadzone jest w formie rachunku lub lokaty bankowej
  • w Funduszu Inwestycyjnym – w tym przypadku IKE będzie miało postać inwestycji w jednostki uczestnictwa wybranych funduszy inwestycyjnych, które są zarządzane przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych
  • w Towarzystwach Ubezpieczeniowych – w postaci polisy na życie wraz z funduszem kapitałowym
  • w Domach Maklerskich – w formie rachunków papierów wartościowych

Indywidualne Konto Emerytalne to szereg zalet, obok których żaden przyszły emeryt nie może przejść obojętnie. Według ekspertów, IKE ma dużą przewagę nad tradycyjnymi formami oszczędzania. Obecnie praktycznie wszystkie lokaty podlegają opodatkowaniu. IKE nie, a to sprawia, że ten sposób jest najtańszą formą pomnażania własnych oszczędności. Ponadto uczestnik ma do wyboru szeroki wachlarz sposobów gromadzenia kapitału, może zrezygnować lub zmienić usługodawcę za darmo, a samo wpłacanie na IKE nie wymaga od jego posiadacza systematyczności. Każdy oszczędzający ma prawo do zwrotu środków w dowolnym momencie w całości lub części oraz - co bardzo ważne, ma możliwość zabezpieczenia w ten sposób najbliższych w przypadku własnej śmierci, ponieważ w takiej sytuacji zgromadzony kapitał jest wypłacany osobom do tego uprawnionym lub spadkobiercom bez opodatkowania.
Według badań Millward Brown dla Polskiej Izby Ubezpieczeń i Komitetu Razem, tylko 15 proc. Polaków zdecydowało się na odkładanie pieniędzy w III filarze emerytalnym aby zapewnić sobie lepszą przyszłość, a 90% z nas w ogóle nie wie, na czym to wszystko polega. Wynika jedynie z tego, że my, jako naród, nie dbamy o swoją przyszłość emerytalną. ba! Nawet nie próbujemy. Jednak, de facto, decyzja jest autonomiczna i należy do każdego z nas z osobna.
 
 
Jak oszczędzać, jaki wariant IKE wybrać, jakie są koszty a jakie ograniczenia, wszystko o IKE można przeczytać w tym linku: http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/co-to-jest-ike/


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kasiamango

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »