Gospodarka » Bezpieczeństwo
Gorzów Wlkp. gotowy na „Akcję zima” 2016/2017
Zimowa flota ENERIS zadba o przejezdność dróg Gorzowa
Wraz z początkiem października dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg rozpoczął się okres intensywnych przygotowań do sezonu zimowego. W Gorzowie Wielkopolskim za przejezdność jezdni w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych (intensywne opady śniegu, gołoledź itp.) zadba, tak jak w roku ubiegłym, lokalny oddział ENERIS Surowce.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Zasadniczym zadaniem jest stała kontrola przejezdności ulic i niezwłoczna likwidacja skutków zimy poprzez oczyszczanie ulic ze śniegu i usuwanie ich śliskości w kolejności wynikającej z zaliczenia ich do odpowiedniego standardu zimowego utrzymania.
Zimowemu utrzymaniu podlegają także:
- pętle i zatoki autobusowe, które powinny być odśnieżane lub posypywane środkami uszorstniającymi lub chemicznymi równolegle z ulicami, do których przylegają,
- drogi dojazdowe do szpitali, pogotowia ratunkowego, głównych punktów zasilania
w energię elektryczną.
Śliskość na drogach winna być likwidowana przy użyciu środków zwiększających lub przywracających szorstkość jezdni tj. soli drogowej, piasku, mieszanki piaskowo-solnej, chlorku wapnia lub solanki stosownie do zaistniałego zjawiska zimowego, temperatury powietrza przy podłożu oraz powstałego w ich wyniku zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników dróg.” – powiedział Ireneusz Strózik, Dyrektor ENERIS Surowce S.A., Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.
Gwarantem sprawnego przeprowadzenia „Akcji zima” są:
- doświadczona kadra techniczno-eksploatacyjna (kierownicy, dyspozytorzy, kierowcy, operatorzy sprzętu i mechanicy)
- pojazdy specjalistyczne tj. pługopiaskarki, ładowarki, urządzenie do wytwarzania solanki
- odpowiednio zgromadzony zapas materiałów eksploatacyjnych tj.: soli drogowej, chlorku wapnia i chlorku magnezu, oraz piasku.
Drogi będą monitorowane całodobowo
Aby maksymalnie zabezpieczyć przejezdność dróg oraz bezpieczeństwo kierujących, akcja odśnieżania będzie wykonywana każdorazowo przez minimum 10 pługopiaskarek, wyjeżdzających w teren od razu po wystąpieniu opadów śniegu lub przed pierwszymi oznakami gołoledzi. W przypadku natężonych opadów, akcję odśnieżania wesprą dodatkowe piaskarki. Decyzje o odśnieżaniu oraz usuwaniu gołoledzi z powierzchni jezdni podejmowane będą każdorazowo przez pracowników ENERIS Surowce na podstawie całodobowego monitoringu dróg.
Komentarze (0)