Gospodarka » Opakowania
Gospodarka w obiegu zamkniętym. Netto wprowadza skrzynie wielokrotnego użytku
Zobacz więcej zdjęć » |
Sieć zapowiada, że dzięki rezygnacji z jednorazowych skrzynek uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W dzisiejszym świecie gospodarka w obiegu zamkniętym jest nie tylko ważnym trendem społecznym, ale koniecznością. W handlu coraz powszechniejsze stają się rozwiązania takie jak: ograniczenie, ponowne użycie, naprawa i recykling. Stwarzają one szansę sprostania globalnym wyzwaniom, przed którymi stoi nasza planeta: niedoborom zasobów, ograniczeniu negatywnego wpływu odpadów na środowisko i zmianom klimatu.
- Troska o środowisko naturalne to jeden z priorytetów naszej sieci handlowej - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. - Dlatego jesteśmy dumni, że wprowadzamy kolejne proste i przyjazne środowisku rozwiązanie, które wpłynie na zmniejszenie liczby odpadów. Dzięki skrzynkom wielokrotnego użytku zyskujemy także konkretne narzędzie w walce z marnowaniem żywności.
To nie pierwsza inicjatywa związana z troską o środowisko naturalne, a w szczególności z walką z marnotrawstwem. Wcześniej sieć handlowa Netto uruchomiła aplikację mobilną „Nie marnujemy żywności", przeznaczoną dla klientów i pracowników. Jej celem jest ograniczenie wyrzucania nadających się do zjedzenia produktów spożywczych. Wprowadzenie skrzynek wielokrotnego użytku również przyczynia się do ograniczania tego zjawiska. Dzięki ich stosowaniu uda się zredukować z 4 proc. do 0,1 proc. uszkodzeń towarów na etapie transportu od producentów.
Skrzynki wielokrotnego użytku, z których korzystają sklepy sieci handlowej Netto, dostarcza firma Euro Pool System. Są one wykonane z wysokiej jakości plastiku. Ich trwałość szacuje się na ok. 7 lat i podlegają recyclingowi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, Euro Pool System chce do 2025 roku ograniczyć globalny ślad węglowy o 20 proc. dla każdej wynajmowanej skrzynki.
Nadesłał:
RedNacz
|
Komentarze (0)