Firma » Biznes

Gotowa spółka z o.o.­ - jak ją kupić?

Posiadaczem spółki z o.o. można stać się nie tylko poprzez zarejestrowanie jej w sądzie lub przez internet, ale istnieje też inny sposób, może nie wszystkim jeszcze znany.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zakładają spółki a później je odsprzedają. Podmioty te zazwyczaj są w stanie uśpienia i nie prowadzą żadnej działalności, ale mają swoją nazwę, adres i zarząd, a także posiadają swój nr REGON, NIP i KRS. Natomiast wszystkie te dane bez problemu można zmienić. Należy pamiętać o tym, że zmiana wpisu w KRS jest płatna i kosztuje 500 złotych.
 
Zalety zakupu gotowej spółki.

Przede wszystkim najistotniejszą zaletą zakupu gotowej spółki jest oszczędność czasu. Nie musimy samodzielnie załatwiać wszystkich spraw związanych z rejestracją spółki. Już w ciągu paru dni możemy stać się posiadaczem spółki i rozpocząć prowadzenie działalności. Zazwyczaj koszt spółki jest niewiele większy od jej założenia. Natomiast zdarza się, że cena spółek jest dwa razy wyższa niż jej rejestracja. W takim wypadku najczęściej cena obejmuje już formalności związane ze zmianą danych spółki i potwierdzeniem w postaci aktu notarialnego. Teoretycznie każda gotowa spółka powinna mieć wniesiony obowiązkowy kapitał zakładowy, nie mniejszy niż 5000 złotych. W praktyce, owszem, kapitał zostaje wniesiony, ale z niego są pokrywane opłaty związane z prowadzeniem księgowości (pomimo tego, że nie jest prowadzona określona działalność). Dlatego im starsza spółka, tym mniejszy kapitał zakładowy. Można też kupić spółkę z o.o., która prowadziła już określoną działalność. W takiej sytuacji stajemy się właścicielami przedsiębiorstwa ze wszystkimi  jej zasobami majątkowymi, ludzkimi, jak i również ewentualnymi długami. Najbezpieczniej jest kupić spółkę od Kancelarii Prawnej lub po prostu zarejestrować samodzielnie w sądzie.
 
Artykuł poleca firma www.sprzedazspolekzoo.pl 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Interaktywna Empressia
http://www.empressia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »