Dom » Budownictwo

Grunt to dobrze zagruntowane podłoże – środki gruntujące firmy Baumit

Grunt to dobrze zagruntowane podłoże – środki gruntujące firmy Baumit
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiednie przygotowanie podłoża przed malowaniem, wyrównywaniem posadzki, klejeniem płytek ceramicznych czy też mocowaniem termoizolacji pozwoli uniknąć niespodzianek podczas remontu.

Najważniejszą czynnością jest zagruntowanie powierzchni, na których będą wykonywane kolejne warstwy, np. wylewane będą masy samopoziomujące czy klejone płytki.Firma Baumit oferuje środek gruntujący Baumit Grund do podłoży chłonnych oraz Baumit SuperGrund do podłoży nienasiąkliwych (płytka ceramiczna, lastriko, gładki i szczelny beton). Oba preparaty zapewniają poprawną przyczepność i ograniczają chłonność podłoża, skutecznie przygotowując je do możliwości prowadzenia dalszych prac.

Kiedy podłoże jest chłonie - wybierz środek Baumit Grund

Podkład gruntujący do podłoży chłonnych Baumit Grund jest wysokowydajnym i bezrozpuszczalnikowym, płynnym preparatem. Został on stworzony na bazie dyspersji tworzyw sztucznych o bardzo dobrej zdolności do penetracji podłoża. Tego rodzaju kompozyt umożliwia stosowanie środka Baumit Grund do gruntowania mineralnych, bardzo chłonnych podłoży wewnątrz i na zewnątrz budynków przed zastosowaniem różnego rodzaju zapraw klejowych, mas wyrównujących i szpachlowych, a także podpłytkowych izolacji i mas samopoziomujących. Preparat można nanosić na powszechnie spotykane podłoża mineralne - wylewki i jastrychy cementowe, anhydrytowe, surowy beton, podłoża gipsowe, tynki na bazie cementu, jak również gazbeton. Środek Baumit Grund nie może być stosowany na tworzywa sztuczne, metal oraz stare powłoki malarskie i materiały nienasiąkliwe. Co warte podkreślenia, niebieskie zabarwienie gruntu umożliwia przeprowadzenie kontroli jakości prowadzonych prac.

Kiedy podłoże jest nienasiąkliwe i wymaga poprawy przyczepności - zastosuj środek Baumit SuperGrund

Baumit SuperGrund to szybkoschnący, bezrozpuszczalnikowy, jednokomponentowy i dyspersyjny środek gruntujący. Podkład na bazie akrylu styrenowego przeznaczony jest do gruntowania podłoży nienasiąkliwych. Zawartość piasku kwarcowego w preparacie powoduje, że zagruntowana powierzchnia jest szorstka i charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością. Grunt Baumit SuperGrund można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku, zarówno na ścianach jak i podłogach. Jest on szczególnie polecany do przygotowania niechłonnych podłoży przed przystąpieniem do ich szpachlowania, układania płytek ceramicznych, a także wylewania mas samopoziomujących. Środek gruntujący Baumit SuperGrund można stosować na niechłonne powierzchnie wykonane z okładzin ceramicznych, starych szkliwionych płytek, a także na lastriko, klinkier glazurowany oraz sztuczny kamień i gładki beton. Producent nie dopuszcza stosowania preparatu na tworzywa sztuczne, metal, drewno oraz bitumy i asfalty.

Środki gruntujące firmy Baumit są preparatami gotowymi do użycia. Przed przystąpieniem do prac należy oszlifować lub przetrzeć podłoże, a także je odkurzyć, by pozbyć się wszelkich luźnych elementów. Przed użyciem preparatu, należy wstrząsnąć pojemnikiem, a następnie otworzyć go by wymieszać zawartość kanistra lub kubła i tym samym zapobiec sedymentacji żywic oraz kruszywa. Grunt nanosić równomierną warstwą na oczyszczone podłoże. Podkład na ściany oraz podłogę można nakładać za pomocą pędzla lub welurowego wałka o krótkim włosiu. Warto pilnować, by na gruntowanej powierzchni nie tworzyły się kałuże oraz zastoiska cieczy. Preparatu Baumit Grund nie wolno rozcieńczać, gdyż utraci swoje właściwości wyrównujące chłonność podłoża. Dalsze prace można prowadzić odpowiednio dla Baumit Grund po ok. 15 minutach, oraz dla Baumit SuperGrund po ok. 1 godzinie od zakończenia gruntowania powierzchni. Warto pamiętać, by od razu po użyciu produktów do gruntowania, narzędzia umyć czystą wodą.

Baumit Grund, kanister 25 kg, cena brutto/op. 261,38 zł
Baumit Grund, kanister 10 kg, cena brutto/op. 129,15 zł
Baumit Grund, kanister 5 kg, cena brutto/op. 70,73 zł
Baumit SuperGrund, kubeł 5 kg, cana brutto/op. 156,83

Producent: Baumit

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »