Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Gruntowne oczyszczenie z peelingiem enzymatycznym

Gruntowne oczyszczenie z peelingiem enzymatycznym
Zobacz więcej zdjęć »
Peeling zna każda kobieta. Ale nie każda go lubi. Alternatywą dla klasycznych rozwiązań jest peeling enzymatyczny. Dzięki niemu także kobiety o delikatnej cerze mogą cieszyć się zdrową skórą. Jak to możliwe?

Być może masz skórę tak delikatną, że ta na nóżkach niemowlęcia wydaje się być z betonu. W takiej sytuacji raczej nie zechcesz korzystać ze standardowych peelingów mechanicznych. Zamiast pomóc, raczej sobie zaszkodzisz. Znacznie lepszym wyjściem będzie peeling enzymatyczny, równie prosty w zastosowaniu, ale znacznie łagodniejszy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

Kiedy go stosować?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby peeling enzymatyczny wykorzystywały osoby z różnymi rodzajami cery. Ze względu jednak na swoje właściwości tego rodzaju kosmetyki przeznaczone są raczej dla tych, których cera ma charakter naczynkowy, jest wrażliwa i sucha.

Dlaczego? Odpowiedzią jest sama zasada działania tego peelingu (o niej niżej). Ponieważ tego rodzaju produkty nie zawierają żadnych drobinek ścierających, nie podrażniają skóry. Dla kogoś, u kogo nawet drobne zadrapanie zostawia ślady to najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

Jak to działa?

Dla kogoś, kto będzie przyglądać się z boku wykorzystanie peelingu enzymatycznego może przypominać stosowanie maseczki. Kosmetyk należy nałożyć na twarz, po czym odczekać określony czas. Resztę robią wchodzące w jego skład substancje.

Jakie konkretnie? Z reguły są to enzymy takie, jak keratolina, papaina cyz bromelaina. Pierwsza jest produktem biotechnologicznym, pozostałe pozyskiwane są z owoców. Papaina, jak sama nazwa wskazuje, z papai, a bromelaina z ananasa.

Nałożony na twarz peeling zasycha, a enzymy sprawiają, że martwy naskórek zaczyna się od niej odrywać. Kiedy warstwa kosmetyku zostaje zmyta, widać efekty przeprowadzonego działania.

 

Co to daje?

Podobnie, jak inne kosmetyki do oczyszczania skóry peeling enzymatyczny przyczynia się do zmniejszenia widoczności porów. Usunięcie martwego naskórka sprzyja wygładzeniu nierównej wcześniej powierzchni skóry. Dodatkowo poprawie ulega także kolor cery.

Można powiedzieć, że dzięki peelingowi poprawia się wygląd twarzy i innych części ciała. Jednocześnie jednak enzymy poprawiają wchłanianie aktywnych składników maseczek czy kremów. W efekcie skóra jest bardziej nawilżona i odżywiona. To nie bez znaczenia zwłaszcza w lecie, gdy słońce wysusza naskórek.  

 

Kiedy nie stosować peelingu?

Żaden kosmetyk nie jest cudownym lekiem na całe dermatologiczne zło. Podobnie i peelingi enzymatyczne niekoniecznie poradzą sobie w szczególnie ciężkich przypadkach. Co więcej, są sytuacje, w których po prostu nie należy ich stosować

Przeciwwskazaniem będzie na pewno aktywna opryszczka. Lepiej unikać wykorzystywania peelingu tego rodzaju przy aktywnych stanach zapalnych i wysypkach alergicznych. Także kiedy naskórek jest naruszony (na przykład przez skaleczenie) lepiej sięgnąć po coś innego lub poczekać, aż ranka się zagoi. Wykorzystanie peelingu enzymatycznego wykluczają także brodawki wirusowe.

Warto także obserwować, jak na zastosowanie takiej kuracji reaguje skóra. Nie należy niczego robić na siłę i jeśli efekty będą niepokojące lub niezadowalające, lepiej sięgnąć po coś innego.

 

W publikacji wykorzystano informacje i materiały z apteki Cefarm24.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

4people

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »