Gospodarka » Bezpieczeństwo

Grupa Ergo Hestia motorem rynku ubezpieczeń

Grupa Ergo Hestia motorem rynku ubezpieczeń
Zobacz więcej zdjęć »
Po pierwszym kwartale 2009 roku Grupa Ergo Hestia jest ponownie liderem w przyroście składki ogółem i w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Tak wynika z najnowszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

Grupa Ergo Hestia pierwszy kwartał 2009 roku zakończyła nie tylko ponadrynkową dynamiką i świetnym wynikiem finansowym. Według najnowszego raportu KNF-u sopocki ubezpieczyciel okazał się także bezkonkurencyjny w przyroście składki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, oferujące ubezpieczenia majątkowe, w pierwszym kwartale 2009 roku zebrało 528 milionów zł składki przypisanej brutto. MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA - drugie w Grupie towarzystwo zajmujące się ubezpieczeniami majątkowymi - zebrało 94 miliony zł składki. To odpowiednio ponad 89 milionów i 23 miliony zł więcej niż w pierwszym kwartale 2008 roku. Tymczasem kwotowe przyrosty składki majątkowych spółek Ergo Hestii to ponad 45% przyrostu całego rynku po pierwszym kwartale 2009 roku.

Ergo Hestia według raportu wypadła świetnie także w rankingu składek przypisanych brutto z ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka STU wyniosła ponad 293 miliony zł, a MTU ponad 89 milionów. Wynik ten dał wyższy niż przed rokiem udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Po pierwszym kwartale wynosi odpowiednio prawie 10% (Hestia) i prawie 3% (MTU).

Kwotowy przyrost składki Grupy Ergo Hestia w ubezpieczeniach komunikacyjnych jest wyższy niż przyrost całego rynku i wyniósł prawie 70 milionów zł.

To dowód, że jesteśmy liderem rynku. Niewątpliwie to efekt najlepszego procesu likwidacji szkód i tym samym zwiększania jakości relacji z klientem - komentuje raport Małgorzata Makulska, wiceprezes Grupy Ergo Hestia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (1)

  • avatar
    [UU]Bartek 2009-07-17 11:04:12

    No to gratulujemy!
    Pamiętajcie, że jest możliwość poznania i przetestowania eKonta według własnych kryteriów. Napisz na kwatera@usta-usta.pl że chciałbyś przetestować eKonto a otrzymasz dostęp do pełnej wersji. Zgłoś szkodę i sam sprawdź jak długo będziesz czekać na jej likwidację. Oceń pracę likwidatorów. Po co słuchać anonimów na forach? Korzystaj jedynie z wiarygodnych źródeł!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »