Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Grupa krwi a dieta

Grupa krwi a dieta
Zobacz więcej zdjęć »
Powinniśmy znać swoją grupę krwi. Nie jest nam ta informacja potrzebna tylko w razie konieczności przeprowadzenia transfuzji krwi. Konkretnej grupie krwi powinna być podporządkowana cała dieta.

Wyróżniamy 4 grupy krwi: 0, A, B, AB, nazwa grupy pochodzi od antygenu, który zawiera (czyli grupa krwi A zawiera antygen A, grupa krwi 0 nie zawiera żadnego prawdziwego antygenu). Każda grupa krwi ma swoją historię.


Układ odpornościowy wykrywa za pomocą antygenu gdy, do układu dostał się obcy antygen. Wtedy wytwarzane są przeciwciała, mają one za zadanie zniszczenie obcego antygenu. Kiedy przeciwciało znajdzie antygen intruza, zachodzi reakcja aglutynacji, czyli sklejania, przeciwciało przyłącza się do antygenu i tworzy go bardzo lepkim, przez co wirusy, baterie sklejają się ze sobą i są łatwe do usunięcia.

Ważną rolę w tego typu dietach odgrywają lektyny, są to bogate i różnorodne proteiny, które mają bardzo silne właściwości aglutynujące. Lektyny mogą mieć działanie przyjazne dla organizmu (np.: przyspieszać metabolizm, regulować pracę tarczycy), a także niekorzystne (zakłócają uwalnianie insuliny, wiążą czerwone komórki krwi), zależy jak one się mają do danej grupy krwi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »