Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Grupa Salewa-Oberalp produkuje maseczki i fartuchy dla włoskiej i austriackiej służby zdrowia

Włoska grupa Salewa-Oberalp, producent odzieży sportowej marek Salewa, Dynafit, Evolv, Pomoca i Wild Country wyprodukowała i przekazała ponad 20 mln maseczek ochronnych oraz 600 tys. fartuchów medycznych dla służby zdrowia.

Włoska grupa Salewa-Oberalp, producent odzieży sportowej marek Salewa, Dynafit, Evolv, Pomoca i Wild Country wyprodukowała i przekazała ponad 20 mln maseczek ochronnych oraz 600 tys. fartuchów medycznych dla służby zdrowia. Firma z siedzibą w Bolzano, stolicy Południowego Tyrolu, wsparła w ten sposób szpitale południowotyrolskie, lecz także te w austriackim Tyrolu oraz w Rzymie. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Uwaga każdego jest obecnie skupiona na dramatycznych wydarzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Naturalnym jest odruch wsparcia społeczeństwa i najbardziej potrzebujących grup. Włochy to jedno z najsilniej dotkniętych pandemią państw – o najwyższej liczbie zachorowań oraz przypadków śmiertelnych. Włoska służba zdrowia boryka się z ogromnym niedoborem sprzętu i wyposażenia medycznego do leczenia pacjentów cierpiących na COVID-19. Świadoma swoich możliwości – doświadczenia w produkcji odzieży oraz międzynarodowej sieci logistycznej – Grupa Salewa-Oberalp, producent odzieży sportowej z Południowego Tyrolu, w trybie pilnym rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych oraz fartuchów medycznych.

W przeciągu tygodnia firmie udało się wyprodukować w Bolzano 50 tys. maseczek oraz 800 fartuchów, co pozwoliło na zaspokojenie najbardziej priorytetowych potrzeb służby zdrowia w Południowym Tyrolu. Ponadto, dzięki wsparciu chińskiego licencjonowanego partnera Salewa-Oberalp, wyprodukowano dodatkowo 20 milionów medycznych maseczek ochronnych i 600 000 fartuchów medycznych. Produkty zostały przetransportowane do Wiednia dzięki współpracy z Austrian Airlines i rządem Austrii. Do transportu wykorzystano dwa Boeingi 777 (zwykle używane do lotów pasażerskich), a wszystkie miejsca w kabinie były wypełnione kartonowymi pudełkami. Część produktów została też przekazania do Rzymu oraz do kolejnych placówek w Południowym Tyrolu.

Producent planuje kontynuować produkcję, a partner – Austrian Airlines – zaoferował, że transport samolotami przekształconymi na towarowe, będzie możliwy tak długo, jak będzie to konieczne, aby nadal dostarczać zaopatrzenie medyczne.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaMSL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »