Firma » Reklama
Grywalizacja - czy jest skuteczna?
Zobacz więcej zdjęć » |
Na czym dokładnie polega grywalizacja? Jest to psychologiczny sposób dotarcia do motywacyjnych bodźców ludzkich za pomocą… gier. Te, mają zaangażować w poszczególne etapy, urozmaicając między innymi podejście do nauki czy pracy. Jaka jest skuteczność grywalizacji?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Sprawdzamy skuteczność grywalizacji
W opinii ekspertów, grywalizacja to jedna z najskuteczniejszych metod psychologiczno-motywacyjnych. Ma wiele zalet, które sprawiają, że jest wyjątkowa i lubiana:
- Nakręca zdrową rywalizację – dzięki temu sprawdza się w biznesie, szkołach czy w trakcie różnego rodzaju terapii,
- Ma charakter często humorystyczny – nie nastawia ludzi przeciwko sobie, a jednocześnie zapewnia sporą dawkę humoru,
- Uczy współpracy i działania w jednym celu – grywalne grupy muszą funkcjonować tak, aby razem zrealizować pożądany cel,
- Jednoczy zespół i pozwala kreować wspólną rzeczywistość – nawet mało zintegrowana grupa po grywalnej terapii potrafi działać razem, stawiająco dobro grupy ponad swoje.
Dlaczego grywalizacja to dobry pomysł?
Adaptacja i przeniesienie gry na pole nauki czy pracy to świetna możliwość motywowania zespołu. Odciąga też od szarej rzeczywistości, która może doprowadzić między innymi do wypalenia zawodowego. Grywalizacja to również odskocznia od życia codziennego, problemów natury osobistej czy zdrowotnej oraz zakopanie wszelkich sporów i podobnych waśni.
Pamiętajmy, że grywalizację powinni przeprowadzić wyłącznie sprawdzeni ludzie, którzy mają doświadczenie w psychologii, na tym polu. Jeżeli chcesz sprawdzić więcej informacji o grywalizacji, odwiedź stronę Gamfi dostępną pod adresem https://www.gamfi.com/. Grywalizacja może być rozwiązaniem wielu problemów i sposobem na nowy start dla przedsiębiorstwa czy klasy. Skorzystają z niej również nauczyciele i pedagodzy, chcący zwiększyć swoje kompetencje.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)