Dom » Architektura

Grzejniki Jaga we wnętrzach publicznych

Grzejniki Jaga we wnętrzach publicznych
Zobacz więcej zdjęć »
Przestrzenie użyteczności publicznej – banki, dworce, lotniska, hotele, teatry itp. również potrzebują ogrzewania. Zwykle montowane są tam standardowe formy grzejników, lecz czasem muszą to być konstrukcje specjalne.

Najczęstszym typem grzejników wybieranym z oferty firmy Jaga do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej są grzejniki kanałowe. To doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych przeszkleń w miejscach takich jak np. terminale lotnicze czy centra handlowe. Grzejniki montowane poniżej poziomu podłogi skutecznie ogrzewają pomieszczenia i rekompensują straty ciepła generowane przez duże okna. Ważną zaletą stosowania grzejników kanałowych w takich miejscach jest też to, że są one estetycznie wkomponowane w przestrzeń - eksponują gabaryty przeszklenia i nie przeszkadzają użytkownikom obiektu w ewentualnej komunikacji. Grzejniki kanałowe z oferty firmy Jaga zamontowane są w wielu tego typu obiektach w Polsce i na świecie.
Ogrzewanie kanałowe często uzupełniane jest o ogrzewanie dekoracyjne - na takie połączenie systemów decydują się zwykle inwestorzy takich obiektów jak restauracje, sale koncertowe, puby itp. W wielu przypadkach grzejnik dekoracyjny Jaga jest elementem ozdobnym wnętrza, świadomie wkomponowywanym w przestrzeń przez architekta. Modelami najchętniej wybieranymi do tego typu zastosowań są grzejniki takie jak Iguana, Tetra, Heatwave, Moon czy Crossroads.
Ostatnim typem grzejników dedykowanych do wnętrz publicznych są konstrukcje nietypowe - takie rozwiązanie zastosowano m.in. w budynku portu lotniczego we Wrocławiu. Na użytek tego obiektu firma Jaga przygotowała ogrzewanie fasadowe - nowatorski system grzewczy, którego zadaniem było skompensowanie strat ciepła wywołanych dużym i wysokim przeszkleniem (szklana fasada o wysokości kilku pięter) oraz wyeliminowanie zjawiska opadania zimnego powietrza, które wpływa na powstawanie przeciągów w dolnej części budynku.
- Konwektorowe wymienniki ciepła Jaga Low H2O zostały zaopatrzone w obudowy o szerokości ram fasady i przymocowane do nich na dwóch wysokościach. Niewielkie rozmiary grzejników oraz ich kolor identyczny z kolorem obramowania sprawiły, że urządzenia są prawie niewidoczne. W obudowach zamknięto również orurowanie i zawory. Zastosowane grzejniki wykorzystują zjawisko naturalnej konwekcji, która stanowi barierę dla chłodu opadającego wzdłuż przeszklenia - mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. - Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych, które mają duże gabaryty, generują wysoki poziom hałasu oraz wywołują szybki ruch powietrza. Kompensacja strat ciepła u jego źródła na kilku poziomach zmniejsza zużycie energii oraz znacznie poprawia komfort użytkowników. System fasadowy w połączeniu z grzejnikami kanałowymi z wymuszoną konwekcją wydaje się być idealnym zestawem ogrzewania dla tego typu obiektów wielkokubaturowych.

Rozwiązań specjalnych wymagał także warszawski apartamemtowiec Cosmopolitan - jeden z najbardziej okazałych i zaawansowanych technicznie budynków w Polsce. We wszystkich mieszkaniach wysokościowca zastosowano grzejniki kanałowe firmy Jaga, model Mini Canal. Długość grzejników została dostosowana do długości okien i odległości pomiędzy elementami nośnymi, a ponadto przedłużone koryta wyposażono w specjalne przestrzenie na gniazdka elektryczne i zaciski mediów. W związku z dużymi powierzchniami okien w niektórych pomieszczeniach takie rozwiązanie ułatwia podłączenie urządzeń elektrycznych, sieci, internetu i nagłośnienia, nawet po stronie całkowicie przeszklonej fasady, co pozwala również na większą swobodę w projektowaniu wnętrz.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Należy zwrócić uwagę na wzdłużną konstrukcję solidnej kratki grzejników oraz na to, że jej część przykrywająca gniazda elektryczne jest podnoszona. Linie estetycznych, aluminiowych kratek Jaga, ułożonych wzdłuż fasady, doskonale podkreślają wysokie przeszklenia budynku, a ponadto świetnie maskują grzejnik – jego wnętrze widoczne jest wyłącznie z bliska. Wymiennik ciepła lakierowany jest na taki sam kolor jak koryto grzejnika, co czyni go niemalże niewidocznym.

Więcej informacji na temat typowych i nietypowych grzejników marki Jaga można znaleźć na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synergia PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »