Technologie » Telekomunikacja

Guo Ping, Rotating Chairman Huawei: wybierz Huawei dla większego bezpieczeństwa

[Barcelona, 27 lutego 2019 r.] – Guo Ping, Rotating Chairman Huawei, podczas swojego wystąpienia na targach MWC 2019 wezwał przedstawicieli trzeciej strony do zapewnienia globalnego bezpieczeństwa cybernetycznego i międzynarodowej współpracy w zakresie branżowych standardów.

Zaapelował on też do rządów na całym świecie o dialog z ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

 

 Huawei jest pierwszą firmą, która wdrożyła sieci 5G na dużą skalę. Oddajemy w wasze ręce bezpieczniejszą, szybszą i jeszcze bardziej smart technologię 5G – powiedział Guo Ping. W swoim przemówieniu nakreślił on, w jaki sposób firma rozwinęła najpotężniejsze, najprostsze i najbardziej inteligentne sieci 5G na świecie. Stwierdził też, że taka innowacja jest niczym bez odpowiedniego systemu bezpieczeństwa. Wezwał również branżę i rządy państw do wspólnej pracy oraz przyjęcia ujednoliconych standardów bezpieczeństwa cybernetycznego.

 

Guo Ping zapewnił także, że dla Huawei jako światowego lidera w 5G, kwestie bezpieczeństwa są priorytetem i podstawą zaangażowania w innowacje.

 

Huawei jest pierwszą firmą, która może wdrożyć sieci 5G na dużą skalę. Co ważniejsze, możemy dostarczać możliwie najprostsze rozwiązania z wyższymi parametrami i wydajnością – zaznaczył Rotating Chairman. – Im więcej inwestujemy w nauki inżynieryjne, tym większą wartość możemy stworzyć. W Huawei możemy dostarczać wydajne, proste i inteligentne sieci 5G dla operatorów na całym świecie, szybciej niż ktokolwiek inny. Jesteśmy liderem w tym segmencie, niemniej rozumiemy, że innowacje nie mają żadnego znaczenia bez odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – dodał.

 

Guo Ping odpowiedział również na ostatnie zarzuty rządu amerykańskiego skierowane do Huawei i wezwał do wprowadzenia regulacji opartych na faktach. Odwołał się tutaj do zaleceń GSMA – organizacji branżowej operatorów sieci komórkowych na całym świecie – aby rządy i operatorzy sieci komórkowych współpracowali.

 

Aby stworzyć bezpieczne środowisko cybernetyczne dla wszystkich, potrzebujemy jednolitej odpowiedzialności, zunifikowanych standardów i jasnych uregulowań opartych na faktach. Należy więc zbudować system, któremu wszyscy możemy zaufać – podkreślił Guo Ping. – W pełni też zgadzam się z ostatnimi zaleceniami. Rządy i operatorzy telefonii komórkowej powinni współpracować w celu uzgodnienia europejskiego systemu testowania i certyfikacji. NESAS jest bardzo dobrym pomysłem i zalecałbym rozszerzenie go na cały świat – zaakcentował.

 

Huawei nie tworzył i nigdy nie będzie tworzył w swoim oprogramowaniu furtek typu backdoor. Nigdy też nie pozwolimy, aby ktokolwiek inny robił to w naszym sprzęcie. Ironią jest, że amerykańska ustawa CLOUD Act umożliwia podmiotom rządowym dostęp do danych – podsumował swoje wystąpienie Rotating Chairman Huawei.

 

***

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój oraz strategii zorientowanej na klienta, a także otwartemu partnerstwu, tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Ponad 180 tys. pracowników Huawei jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i w całości jest własnością pracowników.

 

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.huawei.com lub śledź nas na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

https://www.youtube.com/Huawei

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Adam Tyszkiewicz

account manager

Multi Communications

e-mail: adam.tyszkiewicz@multipr.pl

tel: +48 604 089 930

Piotr Boiwka

junior account executive

Multi Communications

e-mail: piotr.boiwka@multipr.pl

tel: +48 728 508 443

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »