Kultura, sztuka » Kultura

Historia edukacji w lekkostrawnej pigułce

Historia edukacji w lekkostrawnej pigułce
Zobacz więcej zdjęć »
W ponowoczesnej dobie naukowa wiedza rozwija się z nieprawdopodobną dynamiką, intensywnością i częstotliwością, toteż coraz trudniej jest adeptom tej profesji odnaleźć się w jej labiryncie.

Chciałbym Państwa poinformować o dotychczas największym w tym roku wydarzeniu w dziedzinie nauki. W lutym, nakładem krakowskiej Oficyny Wydawniczej Impuls opublikowano książkę prof. Czesława Kupisiewicza. pt. „ Z dziejów teorii i praktyki wychowania”. Jest to publikacja wyjątkowa na polskim rynku wydawniczym obejmującym tematykę edukacji, wychowania i rozwoju.  Skutecznie wypełnia lukę wśród dostępnych książek i podręczników, dzięki, z jednej strony, kompleksowości opracowania, a z drugiej, przystępnej i przemyślanej formie. Lekkie pióro i pisarski wdzięk autora, nestora polskiej pedagogiki, pozwala na wędrówkę przez dzieje nauki w sposób komfortowy, nawet osobom na co dzień niezainteresowanych ta dziedziną.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Autor dokonuje praktycznego przeglądu nagromadzonej wiedzy z tego zakresu i przedstawia w spójnej formie najważniejsze zagadnienia nagromadzone przez lata wokół tematu nauki człowieka.

Czesław Kupisiewicz pozwala się odnieść do faktu, że pomimo długiej i złożonej tradycji poznawania mechanizmów rządzących światem, nadal popełniamy liczne błędy i porażki. Można żywić nadzieję, że jego książka pozwoli uchwycić tą prawidłowość i na jej podstawie zbudować skuteczne i rozsądne podejście do swego życia, nabyć optymizmu i nadziei na przyszłość.

„Z dziejów…” zyskała intensywne zainteresowanie i pozytywne oceny środowisk akademickich i pedagogicznych.

 

prof. dr. hab. Karola Poznańskiego napisał: Podręcznik ten nacechowany jest świeżością i oryginalnością ujęcia. To niezwykle interesująca próba syntetycznego ukazania głównych przejawów i przemian, jakie od starożytności aż do pierwszych lat naszego stulecia zachodziły w myśli pedagogicznej i praktyce wychowania. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamil Wójcik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »