Technologie » Internet

HTML 4.0 i XHTML 1.0 Strict

HTML 4.0 i XHTML 1.0 Strict
Zobacz więcej zdjęć »
Specyfikacje Transitional oraz Frameset umożliwiają tworzenie stron, które będą poprawnie wyświetlane w starszych przeglądarkach (wersjach wcześniejszych niż Netscape Navigator 4.0 oraz Internet Explorer 4.0).

Jednak specyfikacje HTML 4.0 i XHTML 1.0 Strict udostępniają szersze możliwości związane z prezentowaniem stron. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kaskadowych arkuszy stylów (CSS - ang. Cascading Style Sheets) oraz innych technologii przedstawionych w niniejszej książce.

Wraz z pojawianiem się nowego sprzętu służącego do przeglądania zasobów WWW potrzeba stosowania tej specyfikacji języka HTML i XHTML jest coraz większa. Jednak aktualnie korzystanie z tej specyfikacji ma jedną wadę, otóż może trochę potrwać, nim użytkownicy zaczną odwiedzać witrynę, używając przy tym odpowiednich przeglądarek.

Aby tworzyć strony zgodne ze specyfikacją HTML 4.0 i XHTML 1.0 Strict musisz unikać stosowania znaczników i atrybutów HTML oznaczonych jako przestarzałe. Zamiast nich należy używać kaskadowych arkuszy stylów oraz implementować strony, wykorzystując inne metody, takie jak Dynamiczny HTML.

Jeśli jesteś skłonny stracić część odbiorców, to odkryjesz, że zastosowanie specyfikacji HTML 4.0 i XHTML 1.0 Strict ma także kilka zalet. Zgodnie z tym, czego się dowiedziałeś w rozdziale 10. - „XHTML i arkusze stylów", dzięki kaskadowym arkuszom stylów dysponujesz znacznie większą kontrolą nad wyglądem i układem tworzonych stron internetowych. Pod wieloma względami, będziesz w stanie rozmieszczać zawartość stron niemal tak samo, jak w programach poligraficznych oraz edytorach tekstu. Kolejną zaletą stosowania CSS2 (kaskadowych arkuszy stylów poziomu drugiego) jest możliwość użycia dodatkowych właściwości przeznaczonych dla przeglądarek, które nie prezentują zawartości stron w sposób wizualny. Oznacza to projektowanie stron, które mogą być odwiedzane przez osoby mające problemy ze wzrokiem lub inne, specjalne potrzeby.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tworzenie stron internetowych, projektowanie www
http://ppdesignstudio.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »