Technologie » Internet

Zapoznanie z Joomla

System zarządzania treścią (CMS — Conteni Management System) Joomla! dostarcza łatwego w użyciu, graficznego interfejsu użytkownika, który umożliwia tworzenie stron WWW i zarządzanie nimi. Początkujący użytkownik jest w stanie szybko opanować podstawy Joomla! i tworzyć piękne, profesjonalne strony.

Joomla! jest jedną z kluczowych aplikacji, których wykorzystanie zainicjowało ponowne narodziny WWW w formie nazwanej Web 2.0.

W przeciwieństwie do Web 1.0, gdzie większość stron internetowych była zarządzana ręcznie, a możliwości interakcji minimalne, sercem Web 2.0 jest automatyczna administracja, komunikacja na stronie i między witrynami, wirtualne społeczności, dynamiczna interakcja. Joomla! obejmuje wszystkie nowe osiągnięcia, a ponieważ jest CMS-em, stworzenie i zarządzanie zaawansowaną stroną osiągalne jest nawet dla małej grupy ludzi (być może nawet dla jednej osoby). Strona oparta na Joomla! może rywalizować z możliwościami i prezencją stron wartych miliony dolarów. Najlepsze z tego wszystkie jest jednak to, że Joomla! jest całkowicie, w 100 procentach darmowy.

Joomla! wydano w 2005 roku. Od tego czasu zaobserwowano wykładniczy wzrost zarówno wśród liczby webmasterów, jak i twórców stron internetowych. Założono dosłownie dziesiątki tysięcy stron WWW na całym świecie. Setki deweloperów są aktywne każdego dnia na forach poświęconych Joomla!, dzielą się informacjami, wskazówkami i nowym kodem.

Stale powstają nowe dodatki i szablony, które rozszerzają bogate możliwości zawarte w domyślnej instalacji Joomla!. Biorąc pod uwagę całą aktywność wokół tego systemu, ciężko nie ulec zachwytowi nad możliwościami płynącymi z wykorzystania go.

Tworzenie stron internetowzch, projektowanie www Joomla daje możliwości:

- Tworzenia komercyjnych dodatków, które oferują funkcje pożyteczne dla kogoś z 2,5-milionowej rzeszy użytkowników Joomla!.

- Otwarcia sklepu internetowego, który posłuży nie tylko do sprzedawania towarów, ale także stworzenia internetowej społeczności, mającej sprawić, że powtórne zakupy staną się zasadą, a nie przypadkiem.

- Stworzenia szablonu lub otwarcia sklepu z szablonami w modelu subskrypcji, do którego mogą zapisać się użytkownicy, aby wykorzystać swój szablon do zmiany swoich stron w dzieła sztuki.

- Publikacji opinii politycznych na blogu wraz z odwołaniem do dokumentacji dowolnego typu popierającej Twój punkt widzenia dowiesz się jednocześnie, które - Dołączenia do grona osób zarabiających na tworzeniu stron dla innych ludzi w oparciu o CMS. Informacje zawarte w tej książce dadzą Ci przewagę nad konkurencją.

- Założenia prywatnej strony WWW z galerią zdjęć (Twoich dzieci, ze specjalnych okazji itd.) i forum, dzięki któremu Twoi krewni będą mogli kontaktować się z Tobą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tworzenie stron internetowych, projektowanie www
http://ppdesignstudio.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »