Technologie » Telekomunikacja

Huawei European Innovation Day 2019: pragniemy wraz z Europą tworzyć inteligentny świat

Co zrobić, aby Europa utrzymała się w czołówce ośrodków innowacji na świecie? Jak w dobie globalnej rywalizacji utrzymać niezależność cyfrową i zapobiec budowaniu cyfrowego „muru berlińskiego”?


O tym rozmawiali uczestnicy 7. edycji Huawei European Innovation Day w Paryżu, które uroczyście otworzył William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei. 

W swoim wystąpieniu William Xu wezwał europejskich przywódców do wzmocnienia wiodącej pozycji regionu w dziedzinie innowacji technologicznych.  Zachęcał do skupienia się na badaniach i zastosowaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych, które pozwolą Europie wyprzedzać rywali i zwiększać konkurencyjność regionu. „Europa od dawna jest jednym z najważniejszych ośrodków innowacji na świecie. Uważamy, że aby w dalszym ciągu mogła utrzymać swoją wysoką pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku światowym, wszystkie zainteresowane strony w całym regionie muszą się zjednoczyć w celu ustanowienia kluczowych inicjatyw” – powiedział Xu. Przedstawił cztery inicjatywy, które pomogą osiągnąć ten cel.
 
1. Innowacja 2.0: Huawei i Europa powinny wzmocnić współpracę w zakresie badań nad podstawowymi technologiami i teoriami.
 
Huawei działa na Starym Kontynencie już od prawie 20 lat, a idea „In Europe, For Europe” zawsze przyświecała koncernowi w dążeniu do integracji z Europą i przyczyniała się do jej rozwoju. Innowacje w dziedzinie inżynierii i technologii, jak i produktów, inspirowane potrzebami klientów, były podstawą sukcesu Huawei w ciągu ostatnich 30 lat. 
 
„Skoncentrowaliśmy się na innowacjach w dziedzinie inżynierii i technologii w celu zaspokojenia potrzeb klientów. Jednak w miarę zbliżania się do tego, co nazywamy Innowacją 2.0, będziemy koncentrować się na badaniach naukowych i wynalazkach opartych na naszej wizji przyszłości. Chcemy ściśle współpracować z naukowcami i przemysłem w całej Europie, aby wspólnie badać i analizować trendy rozwojowe oraz zwiększać nasze inwestycje w rozwój talentów i współpracę z uniwersytetami” – stwierdził William Xu. 

„Wierzymy, że w ciągu najbliższych 20, 30 lat wejdziemy w inteligentny świat, w którym rzeczy będą mogły komunikować się ze sobą i nawzajem rozumieć. Sensory przekształcą świat fizyczny w sygnały cyfrowe; sieci połączą każdą rzecz na świecie, wszystkie dane będą dostępne online. 5G, IoT i AI staną się podstawą inteligentnego świata” – dodaje dyrektor Instytutu Badań Strategicznych Huawei.
 
2. Technologie ICT umożliwią europejskiemu przemysłowi globalną konkurencyjność Huawei współpracuje z europejskimi operatorami w budowaniu sieci 5G, która charakteryzuje się bardzo dużymi prędkościami przesyłania danych i małymi opóźnieniami. Sieć piątej generacji i inne zaawansowane technologie poprawią łączność w całej Europie i umożliwią cyfrową transformację europejskiego przemysłu. „Sieci 5G, układy scalone nowej generacji oraz nowe oprogramowanie do przetwarzania danych przyspieszą cyfrową transformację. AI, IoT i roboty będą stymulować innowacje w ciągu najbliższych pięciu lat. 5G będzie miał znaczący wpływ na branże takie jak media, opieka zdrowotna, energetyka, transport, przemysł motoryzacyjny, logistyka i produkcja", powiedział podczas Huawei Innovation Day Francois Barrault, prezes IDATE DigiWorld.
 
3. Europa powinna wzmocnić integrację cyfrową i promować zrównoważony rozwój
Poprzez innowacje w dziedzinie technologii cyfrowych, Huawei pragnie zapewnić jak największej liczbie osób możliwość kształcenia się, promować równy dostęp do zasobów cyfrowych, pomagać wszystkim korzystać z technologii, chronić środowisko naturalne oraz umożliwić dostęp do usług medycznych. Victoria Pueyo, współzałożycielka hiszpańskiej firmy DIVE Medical opowiedziała podczas wydarzenia o udanej współpracy z Huawei. Dzięki technologii Huawei, lekarze mogą szybko i łatwo zbadać wzrok u dzieci oraz zidentyfikować wszelkie wady. Europejski zespół firmy współpracuje obecnie z azjatyckimi i amerykańskimi naukowcami w celu przeprowadzania szczegółowych badań, a Huawei zaprasza innych, by przyłączyli się do wykorzystywania technologii, które przyniosą korzyści dla wszystkich.
 
4. Ekosystem innowacji powinien być budowany przez wszystkie zainteresowane strony Huawei szanuje i wspiera strategię UE na rzecz niezależności i suwerenności cyfrowej. Koncern jest zaangażowany w zapewnianie europejskim firmom innowacyjnych platform i zasobów poprzez umożliwienie dostępu do sztucznej inteligencji i inteligentnych systemów obliczeniowych. Huawei zamierza także dostarczyć wydajną platformę, która będzie służyć współpracy różnych branż za pośrednictwem OpenLabs. Równocześnie wzywa organy regulacyjne, naukowców i przedsiębiorców do wspólnego promowania rozwoju ekosystemu innowacji w Europie i zachęca młodych studentów do udziału w tworzeniu innowacji technologicznych.
 
„Teraz, gdy przepływ informacji nie zna granic, niezależność cyfrowa staje się kluczowa. Zdecydowanie popieramy tę koncepcję. Musimy pamiętać, że cyfrowa suwerenność nie jest jak budowanie ‘muru berlińskiego’. Otwarta współpraca międzynarodowa staje się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Technologie informacyjno-komunikacyjne stanowią cyfrową podstawę wszystkich gałęzi przemysłu. Huawei chce nadal wspierać Europę w budowaniu jej własnej infrastruktury cyfrowej i pomagać europejskim partnerom w utrzymaniu globalnej konkurencyjności w branżach, w których mają oni przewagę” – powiedział William Xu.
 
W tegorocznym Huawei European Innovation Day 2019 wzięło udział ponad 400 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele mediów, rządów, think tanków, a także analitycy i partnerzy Huawei. Wydarzenie ma na celu zbadanie możliwości współpracy w zakresie podstawowych badań i promowanie europejskiej suwerenności cyfrowej. Dyskusje dotyczyły również tego, w jaki sposób technologia będzie promować dobrobyt kulturalny, jak 5G wzmocni różne gałęzie przemysłu oraz w jaki sposób wdrożenie AI przyczyni się do zwiększenia dobrobytu społecznego i umocnienia roli kobiet w dziedzinie technologii.
Więcej informacji na temat Huawei European Innovation Day 2019: https://www.huawei.com/en/press-events/events/hid-europe-2019


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »