Technologie » Internet

Huawei i NTT DOCOMO zaprezentowali holograficzne połączenie video w technologii 5G mmWave CPE

Huawei i NTT DOCOMO zaprezentowali holograficzne połączenie video w technologii 5G mmWave CPE
Zobacz więcej zdjęć »
Firma HUAWEI i NTT DOCOMO, największy japoński operator telefonii komórkowej, zaprezentowali pierwszy punkt dostępowy CPE (Customer-premises equipment) w technologii 5G mmWave. Podczas demonstracji nawiązano przy użyciu tej technologii holograficzne połączenie video.

W zaprezentowanym rozwiązaniu wykorzystana została sieć i stacje bazowe 5G, technologia 5G mmWave CPEs oraz sieć end-to-end 5G, które zostały dostarczone przez firmę Huawei. Do prezentacji użyto także gogli Microsoft HoloLens. Uzyskane w przy użyciu tych rozwiązań holograficzne połączenie video wyróżniało się imponującą głębią i płynnym obrazem bez zakłóceń, a także wyraźnym połączeniem głosowym.

Użyty punkt dostępu 5G mmWave CPE jest jedną z najnowszych innowacji firmy Huawei. Jest to pierwszy na rynku produkt pozwalający operatorom badać usługi 5G Fixed Wireless Access (FWA) przekraczające 2 Gbit/s wewnętrznej szybkości, która jest zdecydowania większa niż w telefonii stacjonarnej.

Technologia ta umożliwia uzyskanie stabilnego szerokopasmowego połączenia holograficznego bez opóźnień transmisji, zapewniając doskonałe wrażenia z usług połączeń video w sieciach 5G. Co ważne, uzyskany punkt dostępu o tak wysokim poziomie integracji jest w tym momencie najmniejszym na rynku produktem 5G mmWave CPE. Jego jednostka wewnętrzna ma objętość około trzech litrów, dzięki czemu łatwo można ją dopasować do istniejących już punktów.  

Przemysł terminali 5G jest kluczowy dla łańcucha przemysłu end-to-end 5G. Pierwsza zakończona sukcesem prezentacja 5G mmWave to przełom w naszej współpracy z NTT DOCOMO w jego budowaniu. Ten sukces sprawia, że czujemy większą pewność siebie w realizacji planu komercjalizacji technologii 5G przed 2020 r. – powiedział Gan Bin, wiceprezydent Linii Produkcyjnej 5G w firmie Huawei.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »