Firma » Biznes

Huawei otworzył nowe centrum badawczo-rozwojowe w Budapeszcie 21 października 2020

Podczas obchodów 15-lecia działalności Huawei na Węgrzech i 20 lat obecności w Europie, firma ogłosiła otwarcie w Budapeszcie nowego centrum badawczo-rozwojowego (R&D).Jest to realizacja porozumienia z 2018 roku, zawartego pomiędzy premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz Guo Pingiem, prezesem rotacyjnym Huawei. Nowa placówka skupi się m.in.na pracach związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem obrazów czy systemami rozproszonymi.

Podczas wydarzenia Colin Cai, szef węgierskiego biura Huawei, powiedział, że dzięki łącznym inwestycjom sięgającym 1,5 miliarda dolarów w ostatnich 15 latach, firma stworzyła – pośrednio lub bezpośrednio – około 2400 miejsc pracy na Węgrzech. Huawei wydał też ok. 246 milionów dolarów na lokalne zamówienia, a także zapłacił 277 milionów podatku w ciągu ostatnich 5 lat.
Huawei jest jednym ze strategicznych partnerów Węgier od 2013 roku i intensywnie pracuje nad rozwojem węgierskiej gospodarki oraz rozwiązań telekomunikacyjnych - Péter Szijjártó, węgierski Minister Handlu i Spraw Zagranicznych.

Huawei to obecnie największy na świecie dostawca rozwiązań w sektorze telekomunikacji i drugi największy producent smartfonów. Firma rozpoczęła swoją działalność na Węgrzech w 2005 roku. To właśnie w tym państwie znajduje się największe centrum logistyczne Huawei poza Chinami, które obsługuje ok. 50 krajów.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »