Technologie » Telekomunikacja

Huawei podpisało z China Unicom umowę o strategicznym partnerstwie 5G

Huawei podpisało z China Unicom  umowę o strategicznym partnerstwie 5G
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Szanghaju (MWC Shanghai) firmy China Unicom i Huawei zawarły porozumienie o partnerstwie strategicznym w obszarze 5G.

W wydarzeniu wzięli udział Shao Guanglu, wiceprezes China Unicom Group, oraz Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Huawei Carrier Business Group. Huawei i China Unicom skoncentrują się na weryfikacji technicznej E2E 5G, współpracy z partnerami w branży wertykalnej, budowaniu ekosystemu 5G oraz integracji i promocji usług dla sieci nowej generacji.

 

Podczas targów MWC w Szanghaju Huawei i China Unicom opublikowały również białą księgę na temat zasięgu wewnątrz pomieszczeń, zorientowanego na transmisję 5G. W dokumencie przeanalizowano także możliwości i wyzwania stojące przed wprowadzeniem takich sieci oraz, w jaki sposób budować je w standardzie 4G, aby później móc sprawnie przekształcić je w 5G. W białej księdze przedstawiono również wskaźniki, cele oraz kluczowe elementy techniczne związane z rozwojem wewnętrznych sieci w najnowszej generacji łączności.

 

– Dziesięć lat temu ewolucja sieci z 2G do 3G przyniosła gwałtowne zmiany dla mobilnego Internetu. Następna dekada będzie czasem ewolucji 4G do 5G. Technologia ta zapoczątkuje w pełni połączony, inteligentny świat, w którym nastąpi szybsza i bardziej rozległa rewolucja przemysłowa. China Unicom i Huawei będą nadal pogłębiać współpracę w obszarze 5G, koncentrując się na tworzeniu lepiej połączonego świata i budowaniu ekosystemu biznesowego w celu stymulowania rozwoju sieci nowej generacji i wynikającego z niej dobrobytu – powiedział powiedział Shao Guanglu, wiceprezes China Unicom Group.

 

– 5G będzie kamieniem węgielnym dla w pełni połączonego, inteligentnego świata. Zintegrowane innowacje przemysłu plus technologia oraz aplikacje będą napędzać rozwój 5G. Huawei będzie nadal wprowadzać innowacje w rozwiązaniach technicznych i aplikacjach oraz współpracować z China Unicom nad wspólnym budowaniem sojuszu na rzecz ekosystemu 5G. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z wszystkimi podmiotami z branży w celu wytyczenia drogi do informacyjnej ery cyfrowej – podkreślił Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Huawei Carrier Business Group.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »