Technologie » Telekomunikacja

Huawei z rozwiązaniem LampSite Family

Huawei z rozwiązaniem LampSite Family
Zobacz więcej zdjęć »
Huawei wysunął propozycję przejścia sektora odpowiadającego za emisję sygnału sieciowego w budynkach na Indoor Digital System (IDS), który jest architektonicznym rozwiązaniem cyfryzacji wnętrz.

Firma ogłosiła swój pomysł na ostatnim Small Cell World Summit w Londynie. System IDS składa się z trzech elementów: cyfrowej stacji czołowej czyli centralnego punktu dystrybucyjni, kabla IT oraz instrukcji użytkowania i konserwacji (O&M), które stanowią główną różnicę w stosunku do tradycyjnego systemu obsługującego rozproszone po budynku zestawy anten (DAS).

 Przewaga IDS na DAS

Cyfrowa stacja czołowa jest aktywnym urządzeniem antenowym (AAU), w którym anteny Remote Radio Unit (RRU) są zintegrowane w jednej obudowie. Jeśli chodzi o kable IT, tradycyjne przewody do transmisji danych są zastępowane kablami światłowodowymi i kablami Ethernet w sieci IDS w celu ułatwienia realizacji projektu. Instrukcja O&M umożliwia natomiast operatorom wdrożenie zarządzania komponentami end-to-end i usługami sieciowymi, przekształcając sieci w łatwe do zarządzania i konserwowania. Co więcej, budowa wewnętrznej sieci w oparciu o IDS pozwala przygotować się na nadchodzące 5G.

 Przewagą IDS nad DAS jest fakt, że ten drugi system został zapoczątkowany w erze GSM i składa się głównie z elementów analogowych i pasywnych, które nie pozwalają operatorom na właściwe zarządzanie siecią. Wszystkie elementy składowe są specyficzne dla pasma o wysokiej częstotliwości, a straty sygnału na kablach są znacznie większe niż w przypadku pasm o wyższej częstotliwości, takich jak 3,5 GHz, które mają być masowo wykorzystywane. Przejście więc z systemu DAS do IDS niesie za sobą wyraźne korzyści płynące z poprawy doświadczenia mobilebroadband (MBB), obniżenia kosztów inżynieryjnych, zwiększenia wydajności O&M oraz urozmaicenia usług.

 LampSite – ucieleśnieniem architektury IDS

Rozwiązanie LampSite Family od Huawei spełnia wszystkie wymogi związane ze stworzeniem systemu IDS. Gwarantuje ono operatorom skuteczne rozwiązywanie problemów w zakresie zasięgu i doświadczeń użytkowników w zakresie wewnętrznych usług MBB.

Obejmuje ono cztery produkty, które spełniają potrzeby wewnętrznych scenariuszy. Na przykład LampSite Sharing umożliwia dostęp wielu operatorów, co jest cechą potrzebną zarówno neutralnym hostom, jak i operatorom, którzy zamierzają budować sieci i dzielić się nimi z innymi. Z kolei LampSite Pro i LampSite Grid zostały zaprojektowane z myślą o dostępie dla jednego operatora. Co ważne, LampSite Pro już teraz pomaga operatorom na całym świecie z powodzeniem spełniać wymogi ruchu w scenariuszach o dużej przepustowości, takich jak dworce kolejowe. Natomiast Huawei LampSite Libero innowacyjnie wspiera technologię bezprzewodowych sieci typu backhaul przez LTE, dzięki czemu wdrożenie jest tak łatwe, jak w przypadku korzystania ze sprzętu klienta.

 – Na drodze do wewnętrznego zasięgu 5G, DAS zmaga się z większą utratą zasilania w paśmie 3,5 GHz, niemożnością obsługi transmisji wieloantenowej (Multiple Input Multiple Output – MIMO) i wewnętrznych usług lokalizacyjnych. Nadszedł czas, aby rozpocząć wewnętrzną transmisję cyfrową. Rozwiązania Huawei z serii LampSite mogą być dostosowywane do różnych scenariuszy wewnętrznych i zapewniać optymalne rozwiązania cyfrowe dla operatorów i firm pracujących w wieżowcach – Ritchie Peng, prezes linii produktów Small Cell od Huawei.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MultiComm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 91678 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )