Dom » Wnętrza

Idea, czyli drzwi bez ościeżnicy

Idea, czyli drzwi bez ościeżnicy
Zobacz więcej zdjęć »
W manufakturze Wirchomski opracowana została autorska koncepcja drzwi bez ościeżnicy. Wzór IDEA wyróżnia się stabilną i trwałą konstrukcją, brakiem nadproża oraz praktycznie nieograniczonymi możliwościami, jeżeli chodzi o design i rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych.
Drzwi bez ościeżnicy to idealne rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni tak mieszkalnych, jak i biurowych. Drzwi wkomponowane w powierzchnię ściany wizualnie ujmują prostotą, zaskakują, a przy tym są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu. Z pozoru prosty mechanizm działania, w rzeczywistości wymaga wypracowania unikalnej technologii i dużej precyzji wykonania. Dlatego właśnie drzwi bez ościeżnicy są nadal produktem dedykowanym do najbardziej ekskluzywnych apartamentów i domów. Spośród dostępnych na rynku produktów uwagę zwraca system IDEA opracowany w manufakturze Krzysztofa Wirchomskiego. Ościeżnica w drzwiach IDEA jest wbudowana w ścianę i stanowi z nią integralną całość, a drzwi są w pełni zlicowane z jej powierzchnią. Autorskim rozwiązaniem marki Wirchomski zastosowanym w drzwiach IDEA jest brak nadproża. Dzięki temu skrzydło drzwiowe może mieć wysokość taką jak pomieszczenie.

Marka Wirchomski oferuje bardzo wiele możliwości dekoracyjnego wykończenia drzwi IDEA. Mogą być one fornirowane, lakierowane, olejowane, ryflowane, a nawet obłożone lustrem lub kamieniem. Ponadto, drzwi można pomalować na dowolny kolor z palety NCS. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcemy zgrać kolorystycznie kolorystykę skrzydła z odcieniem ścian we wnętrzu.


Drzwi bez ościeżnicy IDEA mogą być montowane praktycznie w każdej prawidłowo wykonanej ścianie, w tym murowanej, z płyty g/k czy żelbetonowej. Ościeżnica przygotowana jest z aluminium według autorskiej koncepcji projektantów marki Wirchomski. W porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku jest trwalsza i bardziej stabilna. Dzięki temu, nie dochodzi do pęknięć ściany, nawet w przypadku mocnego zamykania i otwierania drzwi. Ościeżnica jest przygotowana do malowania tradycyjnymi farbami do wnętrz. Sposób zamykania w systemie IDEA marki Wirchomski jest taki sam jak w drzwiach ościeżnicowych z tą różnicą, że stosowane są zamki magnetyczne /na klucz zwykły, wkładkę yale lub bez klucza/. Zawiasy w drzwiach IDEA są niewidoczne dla użytkowników. W zależności od preferencji domowników, drzwi mogą być otwierane poprzez pchnięcie lub pociągnięcie.

Więcej informacji na temat marki Wirchomski i oferowanych przez nią produktów znaleźć można na stronie internetowej www.wirchomski.pl . Salon firmowy znajduje się w Warszawie przy ul. Merliniego 5.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wirchomski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »