Technologie » Internet

III kwartał nie przyniósł zmian na rynku rejestracji domen

III kwartał nie przyniósł zmian na rynku rejestracji domen
Zobacz więcej zdjęć »
NASK - operator domeny krajowej .pl, opublikował raport podsumowujący sytuację na polskim rynku rejestracji domen po III kwartale bieżącego roku. Podobnie jak w poprzednich zestawieniach, wskazuje on na stabilną sytuację panującą na rynku domen .pl.

Tytuł lidera po raz kolejny przypada dwóm potentatom: spółce NetArt - właścicielowi serwisu nazwa.pl i firmie Home.pl. Obu registrarów dzielą zaledwie ułamki procenta udziału w rynku, w którym posiadają łącznie niemal połowę udziału. Znikoma różnica, która widoczna była również w poprzednich raportach kwartalnych NASK sprawia, że niemożliwe jest jednoznaczne wskazanie wyraźnego lidera polskiego rynku.

Osoby rejestrujące domeny, szukają sprawdzonego usługodawcy, który jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo, a także wysoką jakość usług." - mówi Daniel Kotyras Dyrektor ds. Marketingu i Public Relations NetArt. Uhonorowanie w ostatnim miesiącu spółki NetArt Godłem Firma Przyjazna Klientowi potwierdza, że serwis nazwa.pl jest w stanie taką jakość zapewnić. Warto w tym miejscu dodać, że Godło towarzyszy nam już drugi rok z rzędu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór Klientów jest atrakcyjna oferta, jaką są w stanie zapewnić najwięksi registrarzy. Mam tu na myśli dostępność promocji pozwalających testować adresy WWW już od 0 zł."

Dane zamieszczone w najnowszym raporcie NASK wskazują na niemal równy udział w liczbie utrzymywanych domen i obsługiwanych Abonentów. Nieznaczną przewagą dysponował szczeciński Home.pl - 23,78% adresów WWW i 23,94% Abonentów. Dla porównania Spółka NetArt mogła pochwalić się 23,01% domen i 23,44% Abonentów.

Z kolei najczęściej wybieranym usługodawcą, przez osoby rejestrujące domeny, był serwis nazwa.pl (NetArt) z wynikiem 22,71% nowych rejestracji (Home.pl - 22,16%).

W sytuacji, gdy rynek jest ustabilizowany, a liderzy, tacy jak serwis nazwa.pl, mogą pochwalić się silną pozycją, za główny cel stawiamy sobie podtrzymanie wysokiej jakości usług i dalszy rozwój oferty. Jesteśmy świadomi tego, że konieczne jest wzbogacanie jej o kolejne usługi dodatkowe, które będą w stanie zaspokoić stale rosnące wymagania Klientów" - dodaje Daniel Kotyras. „Polityka NetArt przynosi wymierne korzyści. Firma na przestrzeni ostatniego roku odnotowała najbardziej dynamiczny rozwój, co przełożyło się na znaczny wzrost liczby nowych rejestracji".

Opublikowane dane za trzeci kwartał są bardzo optymistyczne. Okres ten został zamknięty liczbą 1 906 431 domen .pl zindeksowanych w rejestrze NASK. Kolejne miesiące przynosiły wyraźny wzrost liczby rejestracji. We wrześniu zarejestrowanych zostało blisko 100 tys. adresów z rozszerzeniem .pl. Więcej rejestracji miało miejsce jedynie w marcu bieżącego roku, gdy do rejestru dopisanych zostało ok 150 tys. domen.

Dynamika rozwoju polskiego rynku sprzyja umacnianiu się jego pozycji wśród innych rejestrów domen europejskich. Według oficjalnych danych, pochodzących z krajowych rejestrów, Polska niezmiennie znajduje się na 5. miejscu pod względem zarejestrowanych adresów. Należy odnotować, że wciąż zmniejsza się dystans dzielący nas od zajmujących czwartą pozycję Włochów. Obecnie różnica w liczbie adresów w krajowych domenach to zaledwie 62 tys. Jednocześnie Polska oddala się od zajmującej szóstą pozycję Francji, względem której różnica wynosi ok. 77 tys. domen.

Obserwatorzy rynku z bacznością czekają, kiedy rejestr domen przekroczy granicę 2 000 000 milionów adresów z rozszerzeniem .pl. Jeżeli utrzymane zostanie tempo, do jakiego zostaliśmy przyzwyczajeni w ostatnich miesiącach, dwumilionowa domena .pl może zostać zarejestrowana już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wszystkich chcących zapoznać się z pełną wersja raportu zapraszamy na Blog NetArt: http://blog.netart.pl/2010/10/29/iii-kwartal-na-rynku-domen-%E2%80%93-podsumowany/

Informacje o firmie NetArt:

NetArt istnieje od 1997 roku zapewniając kompleksową obsługę Klientów w zakresie rejestracji oraz pośrednictwa sprzedaży domen internetowych. Świadczy także usługi hostingu oraz tworzenia Stron WWW. Liczba 500 tys. obsługiwanych domen daje firmie NetArt niekwestionowaną pozycję lidera polskiego rynku rejestracji domen i usług hostingowych. Przekłada się to na około 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych w Polsce i ponad 300 tys. obsługiwanych Klientów.

NetArt jest największym w Polsce pracodawcą wśród firm świadczących usługi rejestracji domen i hostingu oraz jednym z największych, polskich pracodawców w branży internetowej - zatrudnia ponad 200 osób.

Najwyższa jakość obsługi Klienta potwierdzona została Godłem „Firma Przyjazna Klientowi", nadanym firmie NetArt przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

NetArt jest partnerem NASK oraz EURid. Jako pierwszy polski rejestrator otrzymał także akredytację ICANN, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo obsługiwanych domen.
NetArt świadczy usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center zlokalizowane w Krakowie. Własna infrastruktura zapewnia niezależność od zewnętrznych operatorów telekomunikacyjnych gwarantując niezawodność działania bliską 100%.

Najwyższą jakość obsługi Klienta, umożliwia system CRM zapewniający automatyczne oraz bezpieczne zamawianie usług 24h/dobę. System jest zintegrowany z najważniejszymi kanałami płatności dostępnymi w Internecie, zapewniając uruchamianie usług w trybie on-line. Wysoka wydajność CRM umożliwia obsługę ponad 1 miliona transakcji rocznie.
Usługi świadczone przez NetArt dostępne są w serwisach produktowych: nazwa.pl, serwery.pl oraz interactive.pl.


Informacji dla mediów udziela:

Natalia Niebielska

Kierownik Sekcji Public Relations

e-mail: natalia.niebielska@netart.pl

tel.: 12 424 40 05Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetArt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »