Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

IMAGIS inwestuje w e-turystykę

IMAGIS, producent map cyfrowych i systemów GPS, objął 51 procent udziałów w Grupie eholiday.pl, wydawcy między innymi największego polskiego serwisu noclegowego eholiday.pl.

Obydwie spółki liczą na konkretne korzyści płynące z tej współpracy. Dla Grupy eholiday.pl inwestor będzie silnym bodźcem do dalszego rozwoju jej pięciu portali. W ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka przeprowadziła gruntowną modernizację m.in. swojego flagowego serwisu (eholiday.pl), czyniąc go jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Kolejną innowacją będą rozwiązania nawigacyjne i mapy IMAGIS, które zastąpią dotychczasowe rozwiązania Google Maps.

 

 - Użytkownik wymusza dziś na nas zupełnie nowe podejście do pokazywania lokalizacji. Rozwiązania IMAGIS dają nam możliwość indywidualnego rozwoju tej usługi. - przekonuje Mariusz Wojciechowski, dyrektor wykonawczy Grupy eholiday.pl. - Zyskujemy bardzo mocnego partnera w postaci IMAGIS. - dodaje. Dla IMAGIS, inwestycja w eholiday.pl jest szansą dotarcia do masowego odbiorcy (w sierpniu 2008, według Megapanel PBI/Gemius, serwisy Grupy eholiday.pl odwiedziło blisko milion użytkowników – 986 768) tym samym serwisy Grupy eholiday.pl są na drugim miejscu w całej kategorii Turystyka zaraz za serwisami turystycznymi Onet. Jest także elementem strategii rozwoju własnych produktów i silniejszego zaistnienia na coraz większym rynku e-turystyki. 

 - Chcemy osiągnąć taką sytuację, w której użytkownik naszych systemów nawigacyjnych będzie miał również do dyspozycji pełną listę noclegów i hoteli znajdujących się w obrębie wyznaczonej trasy. Kolejnym krokiem będzie integracja z systemem rezerwacji on-line. Tego typu funkcjonalność nie jest oferowana do tej pory przez żaden z dostępnych na rynku systemów nawigacji GPS. – powiedziała Anna Trzeskowska, Dyrektor Zarządzający Spółki IMAGIS S.A.  

Pojawienie się inwestora w Grupie eholiday.pl, zaowocuje powiększeniem się jej zarządu o jedną osobę z kierownictwa spółki IMAGIS.  

IMAGIS S.A. to jeden z największych w Polsce producentów map cyfrowych, systemów do nawigacji GPS oraz oprogramowania klasy GIS. Najbardziej znane produkty Spółki to system nawigacyjny MapaMap, GPMapa – czyli cyfrowe mapy do urządzeń GARMIN GPS, oraz oprogramowanie GIS - MapInfo Professional. 

Grupa eholiday.pl to pięć portali turystycznych: eholiday.pl (sierpień 2008, ok. 810 000 unikalnych użytkowników), mapy.eholiday.pl (ponad 460 000 UU), naweekend.pl (140.000), efly.pl (70.000 UU), urlopy24.pl (26.000 UU). Statystyki podane wg danych Stat.pl. Według sierpniowego raportu Megapanel PBI/Gemius witryny grupy są na drugim miejscu wśród polskich serwisów turystycznych zaraz za serwisami turystycznymi Onet.pl.

IMAGIS SA producent MapaMap - jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS) MapInfo, tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.

Górczewska 212/226, 01-460  Warszawa
tel. (022) 638 41 86, (22) 638 41 88
   

www.IMAGIS.pl - wszystko firmie i jej produktach

www.MapaMap.pl - strona systemów nawigacyjnych

www.GPMapa.pl - IMAGIS robi mapy do urządzeń GARMIN GPS

www.mapGO.pl - mapy IMAGIS-u w internecie - internetowy lokalizator   

 

Obsługa Prasowa i PR - INDALO Public Relations 
mailto:Zbigniew.Blewonski@indalo.pl  
mobile: +48 501 772 619

mailto:Malgorzata.Blachnio@indalo.pl  mobile: +48 601 349 356Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »