Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Implanty stomatologiczne – piękny uśmiech na długie lata

Implanty stomatologiczne – piękny uśmiech na długie lata
Zobacz więcej zdjęć »
Kto z nas nie marzy o wspaniałym, hollywoodzkim uśmiechu? Białe i równe zęby ujmują lat, dodają pewności siebie i sprawiają, że lepiej czujemy się w swojej skórze.

Implanty zębowe to alternatywa dla klasycznych rozwiązań protetycznych, dzięki której szybko można odzyskać piękny uśmiech. O tym, kto może skorzystać z implantów opowiada dr Michał Rancewicz z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Implanty to sztuczne korzenie zębów, które wszczepia się do kości szczęki lub żuchwy w miejsce utraconych zębów. We współczesnej medycynie są one najlepszym sposobem uzupełniania braków zębów ze względu na swoją trwałość, komfort użytkowania i wygląd, który niczym nie odbiega od naturalnych zębów. To rozwiązanie, które jest stosowane już od ponad 60 lat. Leczenie implantologiczne ma solidne podstawy naukowe, jest sprawdzone, bezpieczne i długoczasowe. Współczesna implantologia rozwija się od 1952 roku, kiedy profesor Per-Ingvar Brånemark odkrył proces osteointegracji, czyli zrastania się metalowych elementów z kością – tłumaczy dr Michał Rancewicz.

 

Lepsze niż tradycyjne protezy

 

Przewaga tego rozwiązania to doskonałe uzupełnienie braków zębów i odtwarzanie ich funkcji bez obciążania i uszkadzania sąsiednich zębów lub błony śluzowej, tak jak to się dzieje w przypadku zastosowania protez innego typu. Dodatkowo, implanty przeciwdziałają zanikowi kości, co może mieć miejsce w przypadku zastosowania protez..

 

Procedura zakładania implantów przeprowadzana jest zwykle w znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu w kości łoża implantu, czyli otworu o odpowiednich rozmiarach. W tak przygotowany otwór wprowadza się implant, zwykle wkręcając go. Po tym zabiegu w ciągu ok. 2-6 miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli zrośnięcia się kości z powierzchnią implantu. Do implantu mocowane jest właściwe uzupełnienie protetyczne takie jak np. korona protetyczna lub elementy służące utrzymaniu mostu lub innego typu protezy. – Od czasu wszczepienia implantu do czasu pełnej rehabilitacji protetycznej mija od 2 do 6 miesięcy. W wielu przypadkach można zastosować uzupełnienie protetyczne natychmiast po wszczepieniu implantu. Dolegliwości po zabiegu, takie jak ból i obrzęk, zwykle ustępują w ciągu kilku dni – tłumaczy stomatolog z Kliniki ESTELL.

 

Najbardziej zbliżone do naturalnych zębów

 

Dla osób, które zastanawiają się nad wszczepieniem implantów, nurtujące jest to, czy w związku z zabiegiem będą musiałby zmienić nawyki żywieniowe, czy też będą mogły jeść wszystkie te produkty, co dotychczas. – O implanty należy dbać tak jak o własne zęby. Kluczowe jest utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej. Rodzaj spożywanych pokarmów ma tu niewielkie znaczenie – mówi dr Michał Rancewicz.

 

Mimo niezaprzeczalnych korzyści estetycznych, wygody użytkowania i trwałości, implanty stomatologiczne są wciąż metodą uzupełniania braków zębowych, która wymaga dużego nakładu kosztów. Mimo to warto w nie zainwestować, bo są rozwiązaniem w niczym nieodbiegającym od naturalnych zębów, a przy prawidłowej pielęgnacji zapewniają wysoki komfort użytkowania aż do końca życia. – Implanty są bardzo pewnym, wygodnym i długoczasowym rozwiązaniem problemów wynikających z utraty zębów. Ponieważ są najbardziej zbliżone do naturalnych zębów, pozwalają na przywrócenie wszystkich ich funkcji bez niepotrzebnych kompromisów. Często uzupełnienia oparte na implantach służą pacjentom do końca życia, co rzadko zdarza się w przypadkach innych uzupełnień protetycznych – wyjaśnia stomatolog.

 

Niestety, nie wszyscy pacjenci z brakami zębowymi kwalifikują się do wszczepienia implantów. Przeciwwskazaniem mogą być takie schorzenia, jak np. cukrzyca czy nowotwór. Jednym z najpoważniejszych ograniczeń jest zły stan lub duży zanik kości w miejscu planowanego wszczepienia implantu. Jednak nawet w takim przypadku, dzięki chirurgicznej odbudowie struktur kostnych szczęki lub żuchwy można zastosować leczenie implantologiczne.

 

Sprawdzona i pewna metoda

 

Chociaż trwałość implantów nie jest ograniczona czasowo, to ich wygląd i zdrowie jamy ustnej zależy od prawidłowej pielęgnacji. Jak tłumaczy dr Rancewicz istnieją obserwacje dotyczące kilkudziesięcioletniego bezawaryjnego funkcjonowania implantów zębów. Mimo że w koronie implantu nie może pojawić się próchnica, o implanty trzeba dbać taka samo, a nawet bardziej niż o naturalne zęby. Jeżeli będą narażone na działanie bakterii z nieusuwanej płytki nazębnej, powstanie stan zapalny dziąsła, który w przypadku zaniedbania może nawet doprowadzić do zaniku kości i utraty implantu.

 

Decydując się na implanty stomatologiczne trzeba zwrócić uwagę na referencje lekarza, jego doświadczenie i wiedzę w zakresie leczenia implantoprotetycznego. To najlepsza z procedur uzupełniania braków w uzębieniu i jeżeli zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób i przez doświadczonego specjalistę, implanty będą służyć nam przez długie lata. – Na leczenie implantami braków zębowych warto się zdecydować, ponieważ jest to nowoczesna, sprawdzona, pewna i wygodna dla pacjenta metoda uzupełnienia braków zębowych. W większości wypadków leczenie przebiega bezboleśnie lub prawie bezboleśnie – zapewnia dr Michał Rancewicz z Kliniki ESTELL.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »