Firma » Finanse

ING Życie po pierwszym kwartale 2010r.

ING Życie po pierwszym kwartale 2010r.
Zobacz więcej zdjęć »
ING Życie ogłosiło wyniki finansowe po pierwszym kwartale 2010r.

Tomasz Bławat, prezes ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.:

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W pierwszym kwartale 2010r. kontynuowaliśmy działania mające na celu przemodelowanie portfela produktów. Zmniejszyliśmy zaangażowanie w ubezpieczenia ze składką pojedynczą, oferowane za pośrednictwem ING Banku Śląskiego, co miało wpływ na wysokość składki przypisanej brutto. Obecnie pracujemy nad rozwojem nowych kierunków w bancassurance - ubezpieczeń inwestycyjnych ze składką regularną czy produktów ochronnych, stanowiących zabezpieczenie dla kredytów hipotecznych. W ubezpieczeniach ze składką regularną utrzymaliśmy poziom składki z I kwartału 2009r. - to dobry wynik, biorąc pod uwagę cały czas niepewną sytuację na rynkach finansowych, która wpływa na chęć zakupu ubezpieczeń na życie, szczególnie inwestycyjnych.
Ciągle inwestujemy w rozwój oferty, tak by oferować klientom pełną gamę produktów, dostosowanych do ich potrzeb na różnych etapach życia. W lutym tego roku wprowadziliśmy na rynek ubezpieczenie posagowe z gwarancjami „W trosce o pewną przyszłość". Łączy ono w sobie zalety produktów inwestycyjnych i gwarantowanych z ochroną ubezpieczeniową.

Od połowy 2009r. na bieżąco badamy satysfakcję klientów za pomocą wskaźnika Net Promoter Score (wskaźnik rekomendacji). Po zakupie lub po kontakcie z nami w ramach obsługi polisy pytamy klientów o stopień zadowolenia i prosimy o odpowiedź na pytanie, czy zarekomendowaliby nas swoim znajomym. W ten sposób zebraliśmy już blisko 20 000 cennych opinii i poznaliśmy obszary, w których według klientów powinniśmy się poprawić. Obecnie wdrażamy w życie usprawnienia, które powinny w zasadniczym stopniu wpłynąć na jakość obsługi naszych klientów.

  • 514 mln zł składek przypisanych brutto,
  • Ograniczenie zaangażowania polisolokaty - brak subskrypcji Polisy Lokacyjnej ING w I kwartale 2010r.
  • Przypis składki z ubezpieczeń ze składką regularną na poziomie jak w I kwartale 2009r. Rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe brutto: 7 mld 174 mln zł
  • Mniejsze zaangażowanie w sprzedaż polisolokat we współpracy z ING Bankiem Śląskim
  • Nacisk na rozwój oferty długoterminowych produktów bancassurance 730 mln zł wypłaconych świadczeń brutto
  • Zakończenie kontraktów Polisy Lokacyjnej ING (243 mln zł) i Inwestycyjnego Planu Ubezpieczeniowego (292 mln zł).
  • Wzrost liczby wniosków o wypłatę całkowitej i częściowej wartości wykupu polisy Wzrost kapitałów własnych do 753 mln zł
  • Kapitały własne zawierają wynik finansowy z lat ubiegłych. Decyzje odnośnie podziału tego wyniku jeszcze nie zapadły.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »