Dom » Wnętrza

Inspiracje łazienkowe – jak wybrać odwodnienie liniowe?

O tym, jak umiejętnie zaaranżować przestrzeń pod prysznicem, wybierając właściwy model rynny odwodnieniowej, mówi mgr inż. Andrzej Durda ekspert z firmy TECE.
Ciekawa aranżacja pomaga przeistoczyć nawet najmniej obiecującą przestrzeń w gustowne i wyrafinowane wnętrze. Kameralne pomieszczenia, takie jak domowa łazienka, wymuszają jednak ściśle określoną dyscyplinę dekoracyjną. Podążając za radami eksperta z firmy TECE, możemy nie tylko estetycznie urządzić naszą łazienkę, ale i wybrać funkcjonalne, niezwykle oszczędne rozwiązanie.

„Dostępne na polskim rynku modele rynien odpływowych umożliwiają różnorakie możliwości zabudowy stanowisk prysznicowych zachowując niezwykłe walory estetyczne. Kwestią kluczową pozostaje dobór rodzaju rusztu do dominującego w projekcie materiału. Do łazienki urządzonej w klasycznym stylu, gdzie ściany i podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi, najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej. W zależności od upodobań można zastosować wariant błyszczący, matowy lub szczotkowany. Zwolennicy bardziej nowatorskich rozwiązań z pewnością docenią model rynny prysznicowej z elementem piaskowanego, barwionego szkła. W obu przypadkach ruszty rynien po zainstalowaniu tworzą powierzchnię pozostającą w jednej linii z podłogą. Takie rozwiązanie w każdej łazience prezentuje się dobrze i zapewnia dodatkową przestrzeń pod natryskiem. W przypadku projektu, gdzie dominującym materiałem jest kamień naturalny, sugeruję wzmocnić estetykę aranżacji, dobierając rynnę odpływową do kamienia naturalnego o specjalnej konstrukcji. Bogata oferta wzorów, jakie oferują najwięksi na polskim rynku producenci, umożliwia dobranie odpowiedniego materiału zarówno pod względem barwy, jak i struktury. Co istotne, dzięki płaskim rusztom odpływowym niezależnie od grubości kamiennych płyt rynna zostaje perfekcyjnie wkomponowana w podłogę łazienki. Niekwestionowanym atutem tego typu rozwiązania jest swoboda aranżacji i uniknięcie obowiązku dostosowywania wymiarów kabiny do brodzika, dzięki niemal całkowicie niewidocznej instalacji, odpowiednia dla każdego rodzaju stanowiska prysznicowego. W przeciwieństwie do kratki ściekowej umieszczanej centralnie i wymagającej zastosowania kopertowego układu elementów posadzki, rynny do kamienia naturalnego montowane są zazwyczaj na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Brak plastikowych wsporników pomiędzy rusztem a rynną sprawia, że widoczne pozostają jedynie dwie równoległe szczeliny odpływowe. Co istotne, zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń, eliminacja tradycyjnego brodzika wizualnie powiększa łazienkę. Obok względów estetyki i komfortu użytkowania równie ważną kwestią jest łatwość utrzymania w czystości samej rynny. Po wyjęciu rusztu, zyskujemy bezproblemowy dostęp do syfonu, natomiast jednorodna powierzchnia podłogi oraz wykonany ze stali szlachetnej korpus rynny pozbawiony ostrych krawędzi w znacznym stopniu ułatwia czyszczenie samej rynny. Z uwagi na wysoką funkcjonalność oraz niewielką wysokość konstrukcyjną, odwodnienie liniowe ze stali, szkła lub do kamienia naturalnego może być zastosowane zarówno w nowo budowanych obiektach, modernizowanych budynkach jak starym budownictwie" - wskazuje mgr inż. Andrzej Durda, ekspert z firmy TECE.

"TECE" Sp. z o.o.
Ul. Wrocławska 61
57-100 Strzelin
tece@tece.pl
www.tece.pl

www.tece.pl

Przedsiębiorstwo "TECE" Sp. z o.o. jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego.
Obecnie grupa TECE posiada 20 własnych oddziałów oraz przedstawicielstwa handlowe w ponad 31 krajach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »