Technologie » Internet

Inteligentne domy wyprzedzają przedsiębiorstwa jako największy motor napędowy przychodów z Internetu

Inteligentne domy wyprzedzają przedsiębiorstwa jako największy motor napędowy przychodów z Internetu rzeczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ostatnich latach sektor przedsiębiorstw przodował w zakresie napędzania przychodów w Internecie rzeczy, jednak nowe dane wskazują, że wkrótce wyprzedzą go inteligentne domy.
Na całym świecie liczba urządzeń podłączonych do Internetu, sięgnęła na koniec 2018 roku, 22 miliardy. Według szacunków Strategy Analytics, w 2025 roku wskaźnik ten wzrośnie do 38,6 miliarda, a w 2030 roku do 50 miliardów.
Według analityków sektor przedsiębiorstw, obejmując ponad połowę rynku, pozostaje głównym motorem napędowym rozwoju Internetu rzeczy, a zaraz za nim plasują się sektory rozwiązań mobilnych i komputerów.
Jednakże, w opinii ekspertów, to inteligentne domy w dłuższej perspektywie staną się największym motorem napędowym rozwoju Internetu rzeczy. W komunikacie prasowym firmy możemy przeczytać następujące informacje:
„Raport przewiduje, że sektor inteligentnych domów będzie w nadchodzącym czasie najszybciej rozwijającą się branżą, z uwagi na coraz powszechniejsze używanie inteligentnych rozwiązań, szczególnie tam, gdzie do tej pory nie były one obecne”.
W raporcie czytamy, że sektor komputerowy doświadczy niewielkiego wzrostu lub spadku, podczas gdy inne branże, jak na przykład urządzenia medialne, będą nadal rozwijać się w stałym tempie. Nadal rosnąć będzie także branża gadżetów przeznaczonych do noszenia, jednak w porównaniu z innymi sektorami, liczby prezentują się w tym wypadku dość skromnie.
Badacze ostrzegają obserwatorów rynku oraz inwestorów, iż możliwości uzyskiwania przychodu w Internecie rzeczy pozostają niepewne, w szczególności dla dostawców usług. Wystosowali oni także ostrzeżenie do firm planujących rozwój w ramach rozwiązań Internetu rzeczy: „Należy przyjrzeć się, jakim segmentom docelowym, działaniom biznesowym oraz modelom dochodów należałoby nadać najwyższą wagę”.
„Biorąc pod uwagę fakt, iż do 2025 roku globalna sieć urządzeń osiągnie prawie 40 miliardów sztuk, tworzą się ogromne możliwości dla producentów wyświetlaczy dotykowych, kamer, kart pamięci, baterii oraz innych dostawców rozwiązań technologicznych. W urządzeniach mobilnych, sterowaniu domem, sektorze motoryzacyjnym oraz platform komputerowych powszechna będzie sztuczna inteligencja. Optymalizacja doświadczenia klientów na wielu urządzeniach, systemach operacyjnych i interfejsach stanie się kluczem w tej walce”, powiedział David Kerr, Senior Vice President w Strategy Analytics.

- Nie należy tutaj także zapominać o odpowiedniej ochronie urządzeń smart home. Przesyłają one prywatne informacje użytkowników w niezabezpieczony sposób. Jak podają dane uzyskane za pomocą Bitdefender Box, aż 12% napotkanych zagrożeń może zostać wykorzystanych do wykradania komunikatów przetwarzanych przez urządzenia. Stąd na rozwoju segmentu smart home skorzystają również twórcy wyspecjalizowanych programów antywirusowych. - mówi Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe.
Analitycy badań rynku dostrzegają także ważne zastosowania dla nowych wdrożeń sieciowych, w tym dla zupełnie nowego standardu 5G. Technologia sieci komórkowej piątej generacji obiecuje wdrożeniom Internetu rzeczy, znaczący rozwój w nadchodzących latach dzięki wysokiej przepustowości. 




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa FLPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »