Firma » Biznes

Interferie wdrażają Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej

Interferie wdrażają Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej
Zobacz więcej zdjęć »
Zwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy spółki INTERFERIE zadecydowało podczas zebrania w dniu 31 marca o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok 2009 i udzieleniu absolutorium członkom zarządu oraz rady nadzorczej.

Podjęto również zgodę na zbycie nieruchomości w Świnoujściu na rzecz spółki zależnej. Wśród zatwierdzonych postanowień jest także decyzja o posługiwaniu się przez spółkę zasadami określonymi przez Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Podczas ZWZ akcjonariusze zatwierdzili wczoraj sprawozdanie finansowe za miniony rok, w którym zarząd INTERFERII wykazał zysk netto w wysokości 2 mln 891 tys. złotych. Zadecydowali także, że (zgodnie z sugestiami zarządu) zostanie on w całości przekazany na zwiększenie kapitału zapasowego spółki, w związku z zaplanowanymi przez INTERFERIE inwestycjami. Wybrano także członków rady nadzorczej na III kadencję - w jej skład wchodzą:

1. Cezary Iwański
2. Janusz Żołyński
3. Robert Ostowicz
4. Angelika Andersz - Hrynków,
5. Józef Stanisław Kowalski
6. Jerzy Pokój.

Większość członków rady nadzorczej pozostała na kolejną kadencję, dołączył do nich natomiast Cezary Iwański.

Uczestnicy walnego postanowili też zatwierdzić decyzję wdrożenia przez INTERFERIE Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. W dobie Unii Europejskiej i coraz bardziej zacieśniającej się globalnej współpracy wprowadzone przez Komisję Europejską Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR) oraz Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) stanowić mają jasne źródło informacji o przedsiębiorstwach. To także ułatwienie dla akcjonariuszy oraz inwestorów.

- Jest to rozwiązanie przyjęte powszechnie w Europie Zachodniej, łatwiej w ten sposób prezentować wyniki, są one czytelniejsze - wyjaśnia decyzję zarządu i akcjonariuszy Adam Milanowski, prezes INTERFERII. - W przypadku Interferii dodatkowym impulsem do wprowadzenia obu standardów był wymóg formalny. Powołanie spółki zależnej Interferie Medical SPA, która zarządza całością inwestycji związanej z budową kompleksu w Świnoujściu, wiązało się bowiem z utworzeniem grupy kapitałowej. Od tej chwili będziemy już przedstawiać raporty skonsolidowane.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »