Technologie » Telekomunikacja

IntraOut system komunikacji dla prawników

IntraOut system komunikacji dla prawników
Zobacz więcej zdjęć »
Dotychczas sektor usług prawniczych nie miał do dyspozycji dedykowanych swojej grupie zawodowej narzędzi informatycznych do usprawniania pracy kancelaryjnej. Pewną zmianą na tym polu jest premiera IntraOut, platformy usługowej przygotowanej z myślą o prawnikach.

Polska spółka informatyczna Edge Solutions zaproponowała kancelariom prawnym całkowicie nową wizję wspierania ich pracy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Opracowała zintegrowaną platformę informatyczną, w ramach której do dyspozycji oddano najważniejsze narzędzia do komunikacji biurowej: e-mail, telefon internetowy (VoIP), centralę telefoniczną (PBX), faks, komunikator, synchronizację kalendarzy i kontaktów z telefonami komórkowymi oraz inne funkcje. W odróżnieniu od tradycyjnie oferowanego oprogramowania, IntraOut jest platformą internetową, z której korzysta się przez przeglądarkę WWW.

„Używanie IntraOut nie wymaga żadnych instalacji na komputerach użytkownika. Kancelarie nie kupują żadnych licencji, nie muszą troszczyć się o sprzęt, serwery, ani nie ponoszą kosztów administrowania infrastrukturą IT – wszystkie narzędzia do komunikacji dostępne są w portalu IntraOut, oczywiście po zalogowaniu się do platformy. Teoretycznie kancelaria w ogóle nie musi mieć biura, by z IntraOut stworzyć swoją własną, cyfrową infrastrukturę do komunikacji” – wyjaśnia Bartosz Kalinowski, prezes Edge Solutions.

Dlaczego kancelarie? Twórcy platformy podkreślają wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany w IntraOut. W odróżnieniu od wielu oferowanych obecnie na rynku narzędzi, w tym dość popularnych komponentów do komunikacji internetowej, w IntraOut cała komunikacja jest szyfrowana. „Sektor prawny bardziej od innych zobowiązany jest dochować tajemnicy zawodowej. Obowiązki te reguluje kilkanaście ustaw i uchwał, w tym kodeksy etyki zawodowej. Wraz z rozwojem technologii IT kancelarie powinny uszczelniać wewnętrzny system bezpieczeństwa i IntraOut w tym pomaga” – przekonuje Bartosz Kalinowski.

Oferowany przez Edge Solutions model biznesowy, w którym oprogramowanie jest udostępniane użytkownikom przez sieć, określa się mianem SaaS (software as a service). W istocie spółka świadczy przez Internet kompleksową usługę biznesową na bazie własnego oprogramowania i sprzętu. Klienci, zamiast kupować licencje, wdrażać produkt i dbać o jego aktualizację, mają alternatywę w postaci jednego abonamentu – za dostęp do usługi. Sprawą kluczową jest naturalnie bezpieczeństwo i stabilność usługi IntraOut. Edge Solutions w zakresie kolokacji platformy współpracuje z ATM S.A., które obsługuje m.in. ministerstwa i operatorów telefonii komórkowej. Według standardów jakościowych, usługi IntraOut dedykowane dla prawników są dostępne w trybie ciągłym przez 99.999 proc. czasu. Obecnie jest to najwyższy możliwy poziom dostępności usług internetowych.

Zdaniem Bartosza Kalinowskiego IntraOut może zyskać uznanie sektora prawnego: „z prowadzonych przez nas badań wynika, że wśród kancelarii jest zainteresowanie platformą i drzemie tu potencjał rynkowy. Zdajemy sobie sprawę z nowatorskiej wizji oferowanych przez nas usług, niemniej jednak wierzę, że dla wielu instytucji prawnych IntraOut okaże się atrakcyjną usługą.”

Informacje o IntraOut dostępne są pod adresami www.uslugi-prawne.net oraz www.intraout.pl. Edge Solutions umożliwiło także darmowe testowanie platformy – wystarczy jedynie wypełnić formularz dostępny na stronie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Optimum PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »