Dom » Budownictwo

Inwestycja RD bud – nowoczesna technologia bliżej natury

Obiekty komercyjne stanowią istotny element krajobrazu miasta. Otoczenie budynku wymusza zastosowanie nowatorskich pomysłów aranżacyjnych oraz innowacyjnych technologii. Wyzwanie wkomponowania w panoramę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego obiektu o powierzchni 70 tys. m2 podjęła firma RD bud.
Po długich poszukiwaniach generalnego wykonawcy, inwestor CH Wzgórze - firma Mayland Real Estate sp. z o.o. zaprosił do współpracy przy budowie obiektu firmę RD bud, której wieloletnie doświadczenie wniosło istotny wkład w zoptymalizowanie procesu budowy. Dynamicznie postępujące prace budowlane, rozpoczęte w październiku 2011 roku, stwarzają szansę na to, by otwarcie nowej galerii handlowej w Trójmieście nastąpiło już w trzecim kwartale 2013 roku.

Architektura wkomponowana w otoczenie

Nowoczesna galeria Wzgórze położona jest przy zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i Wzgórza Św. Maksymiliana, zaledwie 300 metrów od centrum Gdyni. Strategiczne ulokowanie obiektu w sąsiedztwie licznych tras rowerowych, przystanku autobusowego oraz stacji SKM zapewni swobodny dostęp do CH Wzgórze zarówno mieszkańcom Trójmiasta, jak i zwiedzającym polskie wybrzeże gościom. Twórcy nowo budowanej galerii zadbali o to, by obiekt pełnił zarówno funkcję praktyczną, jak i reprezentacyjną. Z uwagi na bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego główna elewacja budynku wykonana ma być z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku. Tak unikatowy zabieg architektoniczny ma pomóc wkomponować obiekt w otoczenie. Zgodnie z zapewnieniami inwestora minimalistyczna, choć nowoczesna koncepcja projektu, w połączeniu z naturalnymi, eleganckimi materiałami z pewnością pozwoli uzyskać ten efekt. Odpowiedzialna za prace budowlane firma RD bud dokłada starań, aby ponad 70 tys. m2 powierzchni użytkowej wykorzystano do stworzenia 250 sklepów usługowo - handlowych, rozmieszczonych na imponujących rozmachem kondygnacjach budynku. Jak zapewnia zarząd Mayland Real Estate sp. z o.o centrum handlowe oferować będzie nie tylko dostęp do bogatej oferty eleganckich lokali usługowych, luksusowych sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, ale zapewni także klientom rozrywkę i możliwość wypoczynku. W tym celu w obiekcie powstanie strefa punktów gastronomicznych oraz nowoczesne kino o powierzchni 2800 m2.

Inwestycja dla Trójmiasta

Nowo budowana galeria jest obecnie najdroższą inwestycją pod względem wartości, realizowaną w Gdyni i jedną z większych w Polsce, której budowę prowadzi firma RD bud. Budżet projektu wynosi prawie 150 mln euro. Obecnie na budowie zatrudniono 600 osób, docelowo liczba ta wzrosnąć ma nawet do 1 500 pracowników. Wymiar przedsięwzięcia sprawia, że, choć do zakończenia prac budowlanych Centrum Handlowego Wzgórze pozostało jeszcze półtora roku, już teraz obiekt budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic. „Firma RD bud często podejmuje się realizacji ambitnych inwestycji. Taką z pewnością jest budowa C.H. Wzgórze. Choć za każdym razem taki projekt jest wyzwaniem wiemy jak się z nim zmierzyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym staraniom i sukcesywnie realizowanym etapom nowo budowana galeria stanie się wyjątkowym elementem architektury krajobrazu" - komentuje Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud.


Wzrastająca w naszym kraju ilość centrów handlowych zobowiązuje lokalnych decydentów do akceptacji takich projektów, dzięki którym inwestycje budowlane podkreślą walory krajobrazu Realizowany przez firma RD bud projekt galerii Wzgórze udowadnia, że obiekty o charakterze komercyjnym mogą zachwycać zarówno funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań, jak i estetyką wykonania.

www.rdbud.com


RD bud jest firmą budowlaną działającą w zakresie generalnego wykonawstwa. Wywodzi się z francuskiej, niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, która od ponad 90 lat rozwija swoja ofertę na rynku światowym. W Polsce firma RD bud funkcjonuje od 1997 roku. Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz". W swoim portfolio firma posiada m.in. hotele, obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży. Dodatkowo RD bud przeprowadził generalny remont takich obiektów jak chociażby Ambasada Francji w Warszawie czy Grand Hotel w Sopocie. RD bud stale powiększa liczbę realizacji na terenie Polski. Firma działa w obrębie całego kraju. Jej główna siedziba znajduje się w Warszawie. RD bud posiada także swoje biura regionalne w Poznaniu oraz Katowicach. Wszystkie inwestycje prowadzone są z myślą o pełnej satysfakcji klientów, z dbałością o ochronę środowiska naturalnego i wysoką jakość świadczonych usług. Wdrażając najwyższe standardy, firma uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z wymogami normy ISO 9001:2008.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »